Auto w Pracy

Slideshow Image

 

Wydarzenie które na stałe powinno być zapisane w kalendarzu każdego pasjonata motoryzacji. W końcu spotkanie z historią nie zdarza się co dzień. Gorzej jeżeli dwie tak wyjątkowe okazje są w tym samym terminie. W Warszawie kolejny rok tak się dzieje. Auto nostalgia i Oldtimer Warsaw Show odbywały się w tym samym czasie (13-14. 05). Trudny wybór,  Wybrałem Oldtimer. Po pierwsze 15 minut dwupasmówką bez świateł to w Warszawie atut który trudno przecenić. Po drugie byłem ciekawy czy wykorzystano szanse jaką stwarza potencjał drzemiący w Centrum Wystawienniczym PTAK w Nadarzynie. W ubiegłym roku wszystko wskazywało że następna impreza może przyćmić wszystkie dotychczasowe. Aż tak dobrze nie było, owszem impreza rośnie, ale oczekiwania były jeszcze większe. Zapełnić  kilkadziesiąt tysięcy metrów powierzchni wystawienniczej to nie jest prosta sprawa. Jeszcze trudniej tak dobrać wystawców, aby oferta była ciekawa i różnorodna. 

 

 

Każdy pojazd na targach ma swoją historię i wart jest obejrzenia, ale oglądając kolejne BMW czy Mercedesa wzrok automatycznie szuka odmiany. Nie da się ukryć, te dwie marki zdominowały w Polsce  rynek pojazdów kolekcjonerskich.  

Wśród nich także znajdziemy perełki koło których nikt nie przejdzie obojętnie. Na targach jak sama nazwa wskazuje możemy zakupić  wymarzony pojazd.  

Kolekcjonerskie rarytasy do tanich nie należą.

Dużo  taniej można stać się właścicielem równie rzadkich, a  mniej popularnych wśród kolekcjonerów marek. Czasem są to prawdziwe rarytasy wyprodukowane w bardzo niewielu egzemplarzach.

 

Najtańszą metodą dołączenia do elitarnego grona kolekcjonerów jest wyszukanie youngtimera. Tu przy odrobinie szczęścia można trafić prawdziwą okazję. Youngtimer to  samochód który jeszcze nie osiągnął wieku kwalifikującego go do miana pojazdu zabytkowego (25 lat), ale już niedługo będzie miał szanse nim zostać. Ważne aby był utrzymany w oryginalnym stanie.  Jeszcze niedawno można było upolować malucha lub dużego Fiata w doskonałym stanie za śmiesznie małe pieniądze, Dziś to już tylko marzenie.

Targi Oldtimer Warsaw Show nie zawiodły, miło spędzony czas i spora dawka wiedzy z historii motoryzacji. Warto przyjechać.

Dariusz Pastor