Auto w Pracy

Slideshow Image

 

Renault TYPE CH 1911

Na trwającym właśnie (8-12 luty) na terenie targów Porte de Versailles w Paryżu Salonie Retromobile, Renault prezentuje 11 niepowtarzalnych modeli.

Salon Retromobile jest miejscem, gdzie spotykają się miłośnicy pięknych aut i niepowtarzalnych konstrukcji. Renault jako marka o długiej i bogatej historii prezentuje tam samochody będące symbolem francuskiej elegancji – wartości ważnej dla Renault również dziś. Stoisko Renault pokazuje „French design” poczynając od przedwojennych samochodów, aż po dzisiejsze samochody koncepcyjne.

Conceptcar TREZOR 2016

Podczas Salonu Retromobile, Renault Classic po raz pierwszy zaprezentuje swój najnowszy nabytek. Jest to niespotykanie rzadki model coupé VIVA GRAND SPORT z 1939 roku, ozdobiony symbolem spadającej gwiazdy, z miejscami popękanym i pokrytym patyną lakierem.

Renault VIVA GRAND SPORT Coupé 1939

To niezwykłe odkrycie – samochód jest w całkowicie oryginalnym stanie i nigdy nie był poddany restauracji. Jest w doskonałym stanie technicznym, w pełni sprawny i przez blisko 50 lat stał nieużywany. Na liczniku ma jedynie 22 tys. kilometrów. Jest to ostatnia wersja luksusowego modelu VIVA GRAND SPORT o dynamicznych liniach nadwozia i mocnym silniku, wysoko cenionego przez ówczesne media.

Renault 40 CV TYPE JV 1922

Kolekcja Renault liczy ponad 740 samochodów będących świadectwem inwencji i know-how firmy powstałej w 1898 roku w Boulogne-Billancourt. Jest to „żywa” kolekcja pojazdów przechowywanych, konserwowanych i wykorzystywanych przez dział Renault Classic, który regularnie prezentuje jej wybrane egzemplarze podczas ekspozycji i salonów samochodowych, na wyścigach zabytkowych samochodów, w reportażach prasowych i telewizyjnych oraz w trakcie imprez sportowych na całym świecie.

Renault JUVAQUATRE 1950

Renault VIVA GRAND SPORT Cabriolet 1935

Renault FLORIDE 1961

Renault 5 Turbo 1982

Initiale Conceptcar 1995

Conceptcar Laguna 1990