Auto w Pracy

Slideshow Image

Niespełna miesiąc od debiutu, już można zamawiać Nowe Renault Captur. Ten popularny samochód segmentu B zyskał nowe oblicze. Składa się na nią w szczególności nowa sygnatura świetlna, grill z fasetowanymi elementami i z logo Nouvel'R oraz wyżej i bardziej poziomo umieszczona maska. Wszystkie wersje modelu są w standardzie wyposażone w nowe przednie światła wykonane w technologii full LED. Zmodernizowany został również tył auta z obecnie przezroczystymi obudowami tylnych świateł, nowym logo i przeprojektowanym dyfuzorem. W środku skórzane obicia ustępują miejsca unikalnej tapicerce wykonanej z wykorzystaniem tkanin pochodzących z recyklingu (w szczególności tapicerka esprit Alpine wykonana w ponad 26% z tego surowca).

Captur został wyposażonym w system multimedialny openR link na nowym, pionowym ekranie dotykowym o przekątnej 10,4 cala montowanym we wszystkich wersjach. Pozwala on w pełni korzystać z ekskluzywnych interaktywnych treści i nowych usług, takich jak wyszukiwarka Google zintegrowana z systemem Android Automotive 12, dostępna w standardzie, poczynając od wersji techno. Oprócz możliwości całkowitej personalizacji, interfejs ten może łączyć się przewodowo i bezprzewodowo ze smartfonami z systemem Android Auto lub Apple Carplay.

Ceny Nowego Captura zaczynają się od 85 500 zł w przypadku wersji evolution. Wersja techno jest dostępna w cenie od 94 300 zł, a wersja esprit Alpine jest oferowana w cenie od 123 800 zł. Ceny katalogowe w porównaniu po poprzedniej generacji Captura zostały zachowane na bardzo podobnym poziomie.

Nowy Captur jest także dostępny z cieszącym się dużym powodzeniem napędem E-Tech full hybrid o mocy 145 KM został wyceniony na 120 800 zł.

Nowy Captur jest także dostępny w wersji dwupaliwowej benzyna–LPG. Jest to prawdziwie ekonomiczna i bardziej przyjazna dla środowiska alternatywa, pozwalająca obniżyć emisję CO₂ o około 10% w porównaniu z równoważnym silnikiem benzynowym i dysponująca zasięgiem do 1100 km dzięki dwóm zbiornikom.

W wersjach evolution i techno nowy Captur jest dostępny z czterema silnikami: TCe 90, TCe 100 LPG, TCe 160 EDC mild hybrid 12 V i E-Tech full hybrid 145.

Wersja esprit Alpine jest oferowana z silnikami TCe 160 EDC mild hybrid 12 V i E-Tech full hybrid 145.