Auto w Pracy

Slideshow Image

Wielu użytkowników aut, chciałoby dokonać mniejszych lub większych zmian we własnym aucie. Szczególnie lubią to użytkownicy aut terenowych i sportowych, więc Ford wyszedł im naprzeciw. Na targach SEMA w Los Angeles zaprezentowano szereg dodatków do personalizacji samochodów. Pakiety dzielą się na cztery kategorie: podniesienie parametrów terenowych, tuning osiągów drogowych, tuning stylistyczny i wyróżniające dodatki grafiki pojazdu.

Seria Ford Performance Off-Road Vehicle (ORV) obejmuje gotowe rozwiązania do przeobrażania pick-upów i SUV-ów Forda w jeszcze sprawniejsze pojazdy terenowe.

 

 

 

Koncepcyjny pakiet Ranger Ford Performance Off-Road skierowany jest do entuzjastów jazdy po bezdrożach. Pakiet dla modeli Ranger XLT i Lariat z rocznika modelowego 2024 z napędem na cztery koła, zwiększa możliwości pick-upa dzięki zestawowi zawieszenia ARB Overland. Nowe przednie i tylne zderzaki z dodatkowymi zaczepami dla wyciągarki pochodzą z ARB, a w zestawie znajdziemy także montowaną pod maską sprężarkę powietrza, oświetlenie SOLIS i 47-litrową lodówkę/zamrażarkę.

Pakiet koncepcyjny Bronco Ford Performance ORV łączy estetykę z funkcjonalnością i jest dostępny dla każdego Bronco w wersji bazowej, Big Bend, Black Diamond lub Outer Banks z 2,3-litrowym silnikiem EcoBoost i automatyczną lub manualną skrzynią biegów.

Wszystkie zmiany rozpoczynają się od podniesienia zawieszenia o dwa cale dzięki zawieszeniu Bilstein. Pakiet Bronco zawiera 17-calowe białe felgi i 35-calowe opony, a także inne oprogramowanie 2,3-litrowego silnika. Opcje Ford Performance dla pakietu ORV obejmują układ wydechowy z katalizatorem Borla nie obniżający prześwitu, zaczep z mocowaniem ARB oraz kompresor pod maską.

 

Nowy pakiet koncepcyjny Ford Mustang FP800S dołącza do pakietu FP700 stworzonego wcześniej przez Ford Performance Parts dla modelu F-150. Zwiększa osiągi na prostej w samochodach ulicznych. Pakiet FP800S może być zamontowany w dowolnym Mustangu GT coupe z rocznika modelowego 2024 i zawiera imponujący układ doładowania 3,0-litrowego silnika szóstej generacji z Whipple (dostępny również niezależnie od pakietu FP800S), zwiększający łączną moc do co najmniej 800 KM.

Aby ułatwić opanowanie tej furii pod maską, która znacznie przerasta moc standardowego Mustanga GT, pakiet FP800S zawiera zestaw do modernizacji półosi Ford Performance oraz zestaw obniżający zawieszenie, dostosowany do jazdy ulicznej. Dostępne opcjonalnie elementy to układ wydechowy Borla Extreme z czterema 5,0-calowymi końcówkami i elementami aerodynamicznymi z włókna węglowego.

 

Pakiet akcesoriów tuningowych Forda dla Bronco stanowi połączenie stylistycznego tuningu oklein Blue Free Wheeling z większymi zmianami mechanicznymi, dzięki czemu klienci będą mieli wszystko, czego potrzebują do jazdy po plaży i piasku oraz przewiezienia sprzętu do surfowania. Poza podniesionym o 2 cale zawieszeniem Bilstein, które zostało dostrojone do osiągów Ford Performance, pakiet obejmuje folie i dodatki graficzne w stylu retro, otwierany dach Bimini, orurowanie drzwi oraz lakierowane nadkola i kratkę chłodnicy w wykończeniu znanym z Outer Banks.

 

Ford oferuje folie i grafiki na pojazdy od ponad dekady, ale teraz poszedł dalej, wprowadzając specjalne folie winylowe w 60 kolorach i trzech różnych wykończeniach (połysk, satyna i mat), w programie Ford Vinyl Wraps. Właściciele kilku modeli będą mogli już od początku 2024 r. skonfigurować online wygląd swojego samochodu osobowego, pick-upa lub SUV-a, aby zobaczyć, jak będzie prezentował się z wybranymi kolorami folii po oklejeniu.