Auto w Pracy

Slideshow Image

Volvo EX90 Excellence jest ofertą skierowaną do bogatszej części klientów, gdzie luksus jest nie tylko pożądaną cechą auta, a wręcz niezbędnym jego składnikiem. W tym segmencie trzeba szczególnie zwrócić uwagę na wygodę foteli pasażerów, bo właśnie tam, często możemy spotkać najważniejsze osoby w aucie. W Volvo EX90 siedzenia drugiego rzędu w niczym nie ustępują tym z pierwszego.

Duży zakres regulacji pozwala na ich dopasowanie do indywidualnych oczekiwań pasażerów. Przy zagłówkach umieszczono dodatkowe, miękkie poduszki. Pomiędzy siedzeniami znalazła się lodówka, w której spokojnie zmieści się butelka schłodzonego napoju. Pasażerowie tylnych siedzeń mają pod ręką konsolę sterowania funkcjami. Dotykowe panele są wkomponowane w powierzchnię z naturalnego drewna. Tylne siedzenia są wyposażone w funkcją masażu (pięć różnych poziomów) i ogrzewania (trzy stopnie). Kryształowy przełącznik Orrefors służy do sterowania dozownikiem zapachu. Do wyboru są trzy różne aromaty. Klimatu w kabinie dopełnia nastrojowe oświetlenie o licznych punktach światła. Do wyboru są dwa różne materiały tapicerki: mieszanina wełny lub Nordico. Ten drugi materiał jest stworzony z tekstyliów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak butelki PET i materiał pochodzenia biologicznego z lasów w Szwecji i Finlandii.

Tymczasem mieszanka wełny składa się z tkaniny certyfikowanej zgodnie ze ścisłymi normami zrównoważonego rozwoju w zakresie dobrostanu zwierząt, kwestii środowiskowych i społecznych.

Zewnętrznie Volvo EX90 Excellence zostało poddane kilku drobnym modyfikacjom w porównaniu z 7-miejscowym bratem, dzięki czemu wygląda jeszcze lepiej. Nadwozie ma dwukolorową kolorystykę oraz 22-calowe kute felgi zaprojektowane tylko do tej odmiany. Mają doskonałe właściwości aerodynamiczne i są wzmocnione.

Pod względem technologicznym EX90 Excellence korzysta z tej samej zaawansowanej bazy technologicznej, co Volvo EX90. Dzięki dwóm silnikom elektrycznym i napędowi na wszystkie koła EX90 Excellence zapewnia płynną jazdę i zasięg do 650 kilometrów w cyklu CLTC na jednym ładowaniu.