Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Rusza szósta edycja programu bezpłatnych szkoleń dla młodych kierowców Ford Driving Skills for Life 2022. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 28-29 maja w Warszawie.

Bezpłatne szkolenia odbędą się w małych grupach. Kurs obejmuje zarówno zajęcia praktyczne i szkolenie teoretyczne. Młodzi kierowcy zostaną przeszkoleni w kilku kluczowych obszarach, które wpływają na poziom bezpieczeństwa na drogach, są to między innymi: rozpoznawanie zagrożeń, obsługa pojazdu, hamowanie awaryjne, wyprowadzenie samochodu z poślizgu.

Osobna sekcja zostanie poświęcona rozproszeniu podczas jazdy. Dodatkowo kursanci poznają zasady współdzielenia drogi z innymi uczestnikami ruchu – rowerzystami i użytkownikami hulajnóg – w ramach programu Podziel Się Drogą.

Osoby zainteresowane bezpłatnym programem mogą zarejestrować się na stronie https://www.forddsfl.pl/szkolenie/kalendarz-wydarzen#events-list

. W tym roku na kierowców w wieku 18 - 24 lat czeka 240 bezpłatnych miejsc.

Czego uczestnicy mogą spodziewać się na szkoleniu Ford Driving Skills for Life można zobaczyć filmie : https://www.youtube.com/watch?v=UW3Ioae_LY0

Program Ford Driving Skills for Life został utworzony w 2003 roku przez firmę Ford Motor Company Fund, stowarzyszenie Governors Highway Safety Association oraz panel ekspertów ds. bezpieczeństwa. Głównym założeniem programu jest przekazanie młodym kierowcom umiejętności, których nie nabyli podczas podstawowego kursu na prawo jazdy. Od tego czasu Fundusz Forda zainwestował w ten program ponad 60 milionów dolarów.

W bezpłatnych szkoleniach wzięło do tej pory udział ponad 1,25 miliona młodych kierowców w 46 krajach na całym świecie. Od momentu powstania w Europie w 2013 roku, Ford zainwestował 12 milionów euro w doskonalenie umiejętności jazdy ponad 30 000 nowo licencjonowanych młodych kierowców.