Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Nissan wycofuje z europejskiego rynku model GTR, który nie odpowiada unijnej polityce zrównoważonego rozwoju, w zamian zapowiadając ofensywę w segmencie aut elektrycznych.

Po podjęciu decyzji o rezygnacji z inwestycji w dostosowywanie napędzanych konwencjonalnie samochodów osobowych do wymogów normy Euro 7, od 2023 roku Nissan nie będzie wprowadzał w Europie nowych samochodów tego typu z silnikami spalinowymi. Ten odważny krok pozwoli firmie wejść w nową erę mobilności – marka spodziewa się, że 75% sprzedaży w tym regionie do 2026 roku będą stanowiły pojazdy zelektryfikowane, a ambicją jest osiągnięcie 100% do końca dekady.

Oferta obejmuje samochody z napędami hybrydowymi oraz w pełni elektryczne.

Najnowsza odmiana miejskiego crossovera Nissana – Juke Hybrid, może poruszać się w trybie wyłącznie elektrycznym lub dzięki połączonej mocy silnika spalinowego i napędu elektrycznego. Innowacyjny system Nissana e-Pedal Step pozwala kierowcy przyspieszać i zmniejszać prędkość samochodu do prędkości pełzania (ok. 5 km/h) za pomocą jedynie pedału przyspieszenia, co w znaczącym stopniu poprawia komfort jazdy.

Nowy Qashqai ma opracowany przez Nissana system e-POWER. Koła napędzane są wyłącznie przez elektryczny silnik zapewniający natychmiastowe i płynne przyspieszenie, a silnik spalinowy doładowuje akumulator podczas jazdy.

Nowy X-Trail to odważne podejście do koncepcji rodzinnego crossovera. Będzie wyposażony w innowacyjny układ napędowy e-POWER oraz napęd na wszystkie koła e 4ORCE. Niezwykle cichą pracę i komfort pojazdu dodatkowo wzmacnia precyzja działania dwusilnikowego napędu na wszystkie koła e-4ORCE, zapewniającego dynamiczne i pewne prowadzenie samochodu.

Pierwszy na świecie samochód elektryczny produkowany na rynek masowy – LEAF – zapoczątkował rewolucję i stał się wzorem do naśladowania dla kolejnych pojazdów bezemisyjnych. Na całym świecie od premiery w 2010 roku, sprzedało się ponad 577 000 egzemplarzy tego modelu.

Nissan Ariya otwiera nowy rozdział w historii elektryfikacji Nissana – jest pierwszym w pełni elektrycznym crossoverem-coupé i flagowym pojazdem elektrycznym marki. To pierwszy samochód wykorzystujący zaprojektowaną przez Nissana dla Aliansu nowatorską płytę podłogową CMF-EV, dostarczającą niedoścignionych wrażeń z jazdy. Ariya jest ucieleśnieniem japońskiego DNA Nissana, oferuje dynamiczne osiągi oraz może pochwalić się jednym z najbardziej przestronnych wnętrz w segmencie.

Ariya przenosi jazdę samochodem elektrycznym w nowy wymiar. Jest wyposażona w napęd na obie osie e-4ORCE, zapewniający idealną równowagę między mocą a kontrolą nad samochodem. Płynny rozkład mocy dzięki wykorzystaniu dwóch silników zapewnia natychmiastową odpowiedź i dynamiczne przyspieszenie w różnych sytuacjach na drodze.

Nissan Townstar jest w pełni elektrycznym kompaktowym samochodem dostawczym. Model ten, wykorzystujący płytę podłogową Aliansu, stanowi inteligentną kombinację wydajności i praktyczności. Nowy Townstar, który już wkrótce będzie oferowany z całkowicie elektrycznym układem napędowym, zapewniającym zasięg 300 km w cyklu mieszanym WLTP.