Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

6 grudnia w BMW Welt, członek zarządu BMW AG przekazał milionowy zelektryfikowany samochód nowemu właścicielowi. Z okazji dostarczenia milionowego pojazdu zelektryfikowanego BMW Group firma miała dla klienta specjalną niespodziankę: otrzymał on nie tylko kluczyki do swojego pojazdu, ale także BMW Wallbox wraz z instalacją do wygodnego i bezpiecznego ładowania w domu oraz kwotę na koncie BMW Charging do wykorzystania na publiczne ładowanie w całej Europie.

BMW planuje w 2022 roku podwoić sprzedaż elektromobilnych aut w porównaniu z rokiem bieżącym. Do 2025 r. w rękach klientów znajdzie się około dwóch milionów pojazdów z napędem wyłącznie elektrycznym. Do 2030 roku co drugi pojazd sprzedawany przez BMW Group będzie w pełni elektryczny.

W przyszłym roku BMW Group rozszerzy swoją ofertę produktów zelektryfikowanych o całkowicie elektryczne wersje BMW serii 7 i BMW X1. W 2023 r. portfolio elektryczne uzupełni bardzo dobrze sprzedające się BMW serii 5. Do tego dojdzie następca MINI Countryman oraz wyłącznie elektryczny Rolls-Royce Spectre. Już w 2023 roku firma będzie miała w ofercie co najmniej jeden w pełni elektryczny model w około 90 procent obecnych segmentów rynku. W sumie w ciągu najbliższych dziesięciu lat BMW Group zamierza wprowadzić na drogi około dziesięciu milionów w pełni elektrycznych pojazdów.

Już od początku lat 2030 marka MINI będzie oferować wyłącznie samochody elektryczne. Również Rolls-Royce stanie się od 2030 roku marką w pełni elektryczną. Ponadto w pełni elektryczne będą wszystkie przyszłe nowe modele BMW Motorrad przeznaczone do mobilności miejskiej.