Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Troska o środowisko wymusza szukania nowych bardziej ekologicznych rozwiązań w transporcie. Istotnym elementem jest tzw. „transport ostatniej mili”, czyli dostawa towaru do sklepu, lub klienta końcowego. W tej sytuacji doskonale sprawdzają się małe elektryczne pojazdy.

EZ-FLEX to eksperymentalny, elektryczny pojazd użytkowy o dużej funkcjonalności w mieście, min. dzięki mniejszemu rozstawowi osi. W pojeździe przestrzeń ładunkową zaprojektowano uwzględniając dobry dostęp do niej. Duże boczne otwory, które biegną przez całą długość tylnego schowka zapewniają dobry ostęp do przewożonego ładunku.

Samochody EZ-FLEX przechodzą aktualnie testy w wybranych francuskich miastach. Sprawdzana jest np. optymalna wysokość podłogi, bezdotykowy dostęp do samochodu. Ciekawym rozwiązaniem w kabinie jest składane siedzenie pasażera, dzięki czemu dostawca ma większe możliwości wykorzystania tej części pojazdu.

Mobilize EZ-FLEX ma sprostać wzrostowi zapotrzebowania na dostawy kurierskie. Światowe Forum Ekonomiczne szacuje, że do 2030 roku 60% światowej populacji będzie mieszkać w miastach.

Jednocześnie zmieniają się przyzwyczajenia konsumenckie – w 2023 roku 1/5 wszystkich zakupów będzie dokonywana online.

Dane techniczne EZ-FLEX

Długość: 3,86m

Szerokość: 1,65m

Wysokość: 1,88m

Silnik: elektryczny

Promień skrętu: 4,5m

Ładowność: 300kg, 3m³