Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

DS Automobiles rozpoczyna przyjmowanie zamówień na model DS 9 w wersjach z napędem hybrydowym typu plug-in o mocy 225 KM oraz z 225-konnym silnikiem benzynowym, idących w parze z wyposażeniem łączącym dynamikę z elegancją.

DS 9 wykorzystuje nową wersję platformy EMP2 (EMP2 V2.3). Ta bezprecedensowa konstrukcja ma rekordowy rozstaw osi zapewniający niezwykłą przestrzeń, zwłaszcza dla pasażerów z tyłu. Została również specjalnie przystosowana do modelu DS 9, aby zaspokoić potrzeby coraz bardziej wymagającej klienteli premium. Wygłuszenie przegrody czołowej i specjalne metody izolacji dźwiękowej zapewniają wyjątkowy komfort. Zwiększona sztywność całej konstrukcji gwarantuje optymalną precyzję jazdy.

Aktualnie dostępne są dwa zespoły napędowe: wersja hybrydowa plug-in E-TENSE 225 z napędem na przednią oś, a także wersja benzynowa PureTech 225. Obie wersje silnikowe w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów. Gama zostanie wkrótce uzupełniona o kolejną wersję hybrydową plug-in E-TENSE 250 o zwiększonym zasięgu oraz topową odmianę hybrydową plug-in E-TENSE 360 z napędem 4x4.

DS 9 w wersji E-TENSE 225 jest w stanie przejechać 48 km w trybie bezemisyjnym dzięki akumulatorowi o pojemności użytecznej 11,9 kWh. W trybie hybrydowym zużycie WLTP wynosi 1,5 l/100 km, a emisja jest na poziomie 33 g CO2/km.

DS 9 Performance Line + ma wnętrze wykończone Alcantarą® w kolorze czarnym, które jest symbolem wyrazistej dynamiki i elegancji. Nadwozie podkreślone jest chromowanymi elementami z logo DS PERFORMANCE LINE na przednich drzwiach, motywem DS WINGS oraz chromowanymi listwami pokrywy bagażnika. Osłona chłodnicy w kolorze czarnym jest zwieńczona emblematem DS PERFORMANCE LINE. 19-calowe aluminiowe obręcze kół MONACO w kolorze czarnym zostały uzupełnione kołpakiem w kolorze karmazynowym. We wnętrzu fotele pokryte Alcantarą® i czarną skórą ekologiczną z przeszyciami w kolorze karmazynowym i złotym doskonale pasują do środkowej konsoli i deski rozdzielczej również pokrytej Alcantarą®, zapewniając kierowcy przytulną atmosferę. Na desce rozdzielczej oznaczenie DS PERFORMANCE LINE z giloszowanym wzorem wykonanym z aluminium jest synonimem wyjątkowego know-how DS Automobiles. Kryształowe wykończenie elementów sterujących pod centralnym wyświetlaczem podkreśla wyrafinowanie w najdrobniejszych szczegółach. Wielofunkcyjna kierownica jest obszyta perforowaną skórą licową, z poduszką powietrzną ukrytą pod panelem pokrytym skórą z przeszyciami w kolorze karmazynowym i złotym.

Zainspirowana dzielnicą Tuileries wersja DS 9 RIVOLI + łączy szlachetne materiały z wysokiej klasy motywami w kształcie diamentów. Dostępne są dwa różne wnętrza: wykończenie ze skóry z ziarnistą fakturą w kolorze czarnym bazaltowym lub wykończenie OPERA ze  skóry nappa, które świetnie prezentuje się na obiciu foteli ze splotem przypominającym bransoletkę zegarka w kolorze Art Rubis .

DS 9 oferuje najbardziej zaawansowane technologie, w szczególności jazdę autonomiczną DS DRIVE ASSIST poziomu 2, inteligentny system zawieszenia DS ACTIVE SCAN SUSPENSION, reflektory DS ACTIVE LED VISION, system HiFi FOCAL Electra®, system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania silnika w trybie hands-free ADML PROXIMITY, system DS NIGHT VISION, system DS DRIVER ATTENTION MONITORING, system aktywnego ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu, systemy rozszerzonego rozpoznawania znaków drogowych i automatycznego hamowania awaryjnego do prędkości 140 km/h.

 

Dane techniczne DS 9