Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Firma Volvo Car Poland uruchomiła ofertę specjalną obejmującą Volvo XC60 B4 w wersji Momentum za 850 zł netto miesięcznie. Umowa zawierana jest na dwa lata i zakłada wpłatę w wysokości 10% wartości pojazdu. Oferta zakłada wpłatę własną 12 805 zł netto, dwuletni okres najmu i limit kilometrów wynoszący 40 000 km. Dopłata za każdy kilometr ponad ten limit wynosi 28 groszy.  Po dwóch latach użytkownik może zwrócić pojazd bez wykupu lub skorzystać z prawa pierwokupu. Wartość auta jest wówczas określona i wynosi 108 962,87 zł netto. W cenie jest także umowa serwisowa.  Oferta nie obejmuje ubezpieczenia i opon zimowych.

Kalkulacja obejmuje wersję benzynową o mocy 197 KM, którą wspomaga silnik elektryczny (14 KM). Jest to konfiguracja przednionapędowa z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów. Wyposażenie seryjne obejmuje m.in. klimatyzację automatyczną, osiemnastocalowe obręcze ze stopów lekkich, światła LED oraz bogaty pakiet systemów bezpieczeństwa: City Safety i Volvo On Call. W ramach raty otrzymamy także umowę serwisową. Od 2009 roku Volvo XC60 jest najpopularniejszym modelem segmentu premium w Polsce.

W Polsce bardzo szybko rozwija się model leasingu samochodu bez jego wykupowania. Im wyższa jest wartość rezydualna samochodu pod koniec okresu objętego umową, tym niższa może być rata za taki pojazd. Volvo XC60 ma bardzo niewielką utratę wartości i jest poszukiwanym modelem na rynku aut używanych. Dzięki temu rata miesięczna leasingu tego auta jest porównywalna do modeli konkurencji tańszych o kilkadziesiąt tysięcy.