Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Renault Sport Cars powiększyła się o imponujący swymi osiągami bolid TC4, łączący bogate know-how R.S. Performance z doświadczeniem w wyścigach torowych teamu Vuković Motorsport, konstruktora Mégane WTCR.

Stworzony na bazie Mégane R.S. bolid TC4 otrzymał zestaw elementów nadwoziowych znacząco poprawiających jego aerodynamikę, mocniejszy silnik, osiągający 360 KM dzięki w pełni elektronicznemu sterowaniu, większą turbinę, udoskonalony układ wydechowy i zoptymalizowany układ chłodzenia oraz zmodyfikowany układ jezdny. To wystarcza, by zapewnić purystom doznania na poziomie wyścigowych bolidów.

TCR stworzono z myślą o zaoferowaniu purystom ładunku adrenaliny, prędkości i wszelkich doznań, jakich mogliby szukać, aby mogli dokonać imponujących wyczynów podczas serii jazd na torze (samochód nie ma homologacji do jazdy po drogach). TC4 ‒ symbol partnerskiej współpracy R.S. Performance i Vuković Motorsport ‒ to prawdziwa kwintesencja know-how zdobytego dzięki bolidom TCR. Wykorzystując Mégane R.S. jako bazę, zmodyfikowano je, by uzyskać parametry jak najbardziej zbliżone do bolidów wyścigowych poprzez ingerencję w silnik, układ jezdny i nadwozie.

Układ jezdny: regulowany ze zmodyfikowanym zawieszeniem, wzmocnione hamulce, przejście z czterech na dwa koła pędne jak w Mégane Trophy-R w celu zmniejszenia masy pojazdu i uzyskania bardziej „torowej” charakterystyki. Silnik: zoptymalizowany układ chłodzenia, turbina o większej średnicy, zmodyfikowana mapa wtrysków dla zwiększenia mocy do 360 KM. Zautomatyzowana skrzynia biegów EDC z podwójnym sprzęgłem. Specjalny układ wydechowy, ręcznie wykonany przez Vuković Motorsport.

Zestaw elementów nadwozia: poszerzone nadkola, kompletny zestaw elementów poszerzających nadwozie (identyczny jak w wersjach wyścigowych) i spojler. Maska zoptymalizowana pod kątem skuteczności chłodzenia. Obręcze kół OZ Racing® w kolorze złotym. Kolory firmowe RS Performance – złoty i czarny (logo na dachu, boczne pasy itd.).

Dzięki współpracy z R.S. Performance, team Vuković Motorsport podjął się przygotowania limitowanej serii 30 egzemplarzy zestawu R.S. Performance dla ultraekskluzywnej wersji, która może zostać spersonalizowana na życzenie. To w sam raz, by sprawić sobie auto wyglądem i osiągami zbliżone do bolidów wyścigowych.

TC4 został oficjalnie zaprezentowany podczas drugich R.S. Days we Francji, które odbyły się na torze wyścigowym w Le Castellet (Francja) 3 i 4 października br. W programie znalazły się między innymi wyścigi Clio Cup France, Alpine Cup i GT4 w ramach trzeciej rundy mistrzostw Francji w wyścigach torowych. R.S. Days są organizowane w różnych krajach Europy, niemal zawsze w ramach mistrzostw Formuły Renault Eurocup i Clio Cup.