Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

 

Seat Leon Cupra to auto kojarzy się z dużą ilością koni pod maską. Od lutego 2017 roku będzie jeszcze mocniejszy.

Wersja ST z napędem na cztery koła i przekładnią DSG z 2-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem TSI generuje 300 KM. Maksymalny moment obrotowy Leona CUPRA to teraz 380 Nm, dostępne w  szerokim zakresie – pomiędzy 1800 a 5500 obr./min.O ile w odmianach 3- i 5-drzwiowej za przeniesienie napędu odpowiadają wyłącznie przednie koła, o tyle Leon CUPRA ST otrzymał właśnie układ 4×4, dostępny z automatyczną skrzynią DSG. To pierwsza taka wersja w nowym wcieleniu najmocniejszego Leona. Najnowszy system 4Drive, współpracuje ze sprzęgłem Haldex 5. generacji.

Leon Cupra pomimo sportowego charakteru, może spełniać funkcję pojazdu rodzinnego. Duży bagażnik, którego objętość można powiększyć składając siedzenia to poważny atut

Każdy egzemplarz jest wyposażony w adaptacyjne zawieszenie (DCC) oraz progresywny układ kierowniczy, ułatwiający manewrowanie (np. na parkingach) i jednocześnie zapewniający ogromną precyzję prowadzenia. Nad skutecznym wykorzystaniem wszystkich niutonometrów udostępnianych przez silnik czuwa elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy przy przedniej osi.       

Do dyspozycji kierowcy przygotowano układ CUPRA Drive Profile. Do wyboru jest pięć trybów: Comfort, Sport, Eco, Individual oraz CUPRA. Każdy z nich zmienia nie tylko działanie adaptacyjnego zawieszenia i układu kierowniczego, ale również reakcję silnika na dodanie gazu.    CUPRA uzbrojona w nowe technologieW nowym modelu wersji CUPRA, podobnie jak w innych niedawno odmłodzonych odmianach Leona, zastosowano najnowsze technologie z zakresu bezpieczeństwa, komfortu oraz connectivity. Kierowca może skorzystać z asystentów jazdy w korkach i pasa ruchu, aktywnego tempomatu czy z systemu awaryjnego hamowania z funkcją rozpoznawania pieszych. W wyposażeniu SEAT-a Leona CUPRA pojawiły się również nowe elementy, np. elektroniczny hamulec postojowy oraz system bezkluczykowego dostępu do samochodu Kessy (z możliwością uruchamiania silnika).CUPRA wyposażona została również w nowy system multimedialny. Ośmiocalowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości m.in. z łatwością łączy się ze smartfonami, reaguje na komendy głosowe oraz na gesty. CUPRA udostępnia ponadto możliwość indukcyjnego ładowania telefonu – wystarczy umieścić urządzenie w przeznaczonym do tego miejscu na konsoli środkowej. Tam także znalazł się specjalny moduł wzmacniający sygnał GSM.