Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

 

 

Największe zmiany nastąpiły w modelach Sandero, Sandero Stepway, Logan i Logan MCV. Zmieniony design nadwozia  ma pozyskać nowych klientów. Już na pierwszy rzut oka, pojazdy mają sprawiać wrażenie solidności. Modele otrzymały nowe światła w charakterystycznym układzie, który ma być rozpoznawalnym elementem marki.  Światła do jazdy dziennej, obecnie w technologii LED, składają się z czterech prostokątnych bloków, dzięki czemu poszerzają one optycznie przód nadwozia.

Zmiany designu dotyczą również nowej Dacii Sandero Stepway. Nowy przód auta nawiązuje do kanonów stylistycznych Dustera. W harmonijny sposób łączy on czerń zderzaka
z chromowanymi prostokątami osłony chłodnicy, nadając przodowi nadwozia jeszcze bardziej dynamiczny wygląd. Zwiększony prześwit, przednia i tylna osłona podwozia w kolorze matowego chromu oraz relingi dachowe uzupełniają sportowy wygląd auta. Widoczna z tyłu chromowana końcówka wydechu podkreśla jego terenowy charakter.

Wnętrze nowych modeli wzbogacono chromowanymi dodatkami. W celu ułatwienia codziennego użytkowania auta, Dacia wprowadza nowe systemy wspomagania prowadzenia pojazdu, takie jak kamera cofania (zależnie od wersji) i system wspomagania ruszania pod górę. Przełączniki przednich i tylnych elektrycznych podnośników szyb znajdują się teraz w zasięgu ręki, w panelach drzwi. Impulsowy podnośnik szyby umieszczono w drzwiach po stronie kierowcy, co jest zdecydowanie bardziej praktycznym rozwiązaniem. Ponadto fotel kierowcy posiada wbudowany składany podłokietnik (zależnie od wersji), ułatwiający dostęp do przełączników przy przednich siedzeniach i umożliwiający zmianę konfiguracji tej strefy.

Przestronna kabina wzbogacona została o szereg schowków, dzięki którym stała się jeszcze bardziej funkcjonalna: kieszeń na telefon komórkowy (z boku fotela pasażera), wnęka na drobne przedmioty na boku środkowej konsoli, nowy uchwyt na butelki na tylnej stronie środkowej konsoli. Inną nowością jest gniazdo 12 V przy tylnych siedzeniach, umożliwiające pasażerom doładowywanie wszelkich przenośnych urządzeń.