Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Popularne w firmach, rozwiązania takie jak leasing czy wynajem samochodów doceniane są również przez indywidualnych nabywców. Brak konieczności jednorazowego dużego wydatku na zakup auta jest dużym atutem w niepewnych czasach. 

Nissan wychodząc naprzeciw temu trendowi uruchomił program pod nazwą „Nissan Abonament”, który został zaprojektowany tak, by mógł z niego skorzystać zarówno klient biznesowy, jak i indywidualny. W ramach comiesięcznej opłaty „abonamentowej” użytkownik może cieszyć się z nowego Nissana bez konieczności kupowania go na własność.

Wysokość opłaty jest kontraktowa i jednakowa przez cały okres trwania umowy. Wynajmujący wie zatem dokładnie, ile będzie kosztował go dany samochód i przez jaki czas. Kwota ta dla przedsiębiorcy może stanowić koszt uzyskania przychodu.

Wynajmujący samochód w ofercie Nissan Abonament nie musi martwić się o formalności związane z rejestracją pojazdu czy o coroczne wznawianie ubezpieczenia. Przez cały okres trwania umowy najmu ma zagwarantowany pakiet AC, OC i NNW wraz z likwidacją szkód komunikacyjnych i pomocą drogową 24/7. Nie obchodzą go też koszty serwisowania pojazdu 

– przeglądy i naprawy czy sezonowa wymiana opon. Wszystkie te wydatki wliczone są w opłatę miesięczną. W razie potrzeby program Nissan Abonament gwarantuje samochód zastępczy na czas przeglądu czy naprawy. Jedyne koszty, jakie ponosi użytkownik, związane są z codzienną eksploatacją pojazdu. Są to rachunki za paliwo, płyn do spryskiwaczy czy ewentualna wymiana żarówek. Co ważne, kierowca nie musi też martwić się o spadek wartości samochodu. W tej ofercie pojazd może być wymieniony już nawet po 24 lub najpóźniej po 48 miesiącach. Po tym czasie wraca do Nissana, a użytkownik może wybrać nowe auto. A to wszystko przy zerowej wpłacie wstępnej.

Do programu wchodzą wszystkie osobowe modele Nissana*: Micra, Juke, Qashqai, X-Trail oraz LEAF. Każdy z nich z możliwością wyboru maksymalnego rocznego przebiegu oraz czasu trwania najmu. Kalkulacje różnią się też w zależności od wybranej wersji wyposażenia. Dla klienta biznesowego została przygotowana oferta Nissan Abonament Pro – miesięczna opłata w kwotach netto, dla indywidualnego – abonament skalkulowany w kwotach brutto. Jak kształtują się ceny? Przykładowo** Nissan Qashqai zakontraktowany na 36 miesięcy i 15 tys. km przebiegu rocznie dla klienta biznesowego miesięcznie będzie kosztował 1149,02 zł netto. Należy jednak pamiętać, że oferta jest elastyczna i Nissan może wyliczyć ją również dla innych przebiegów zgodnie z realnymi potrzebami wynajmującego (maks. do 36 tys. km rocznie). Przykładowe kalkulacje dla wybranych modeli można znaleźć na stronie: https://www.nissan.pl/pojazdy/nissan-abonament.html.