Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Samochód studencki SLAVIA to kolejny model który zaprojektowano w ramach projektu Akademii Skody. Nazwa nawiązuje do pierwszych rowerów wyprodukowanych w 1895 roku przez założycieli firmy – Václava Laurina oraz Václava Klementa. Otwarty dach pojazdu przywodzi na myśl czasy, w których na drogach królowały pierwsze automobile.

Studenci Akademii ŠKODY obrali sobie za cel zbudowanie samochodu marzeń. Bazą projektu stał się kompaktowy model SCALA, który przekształcono w sportowy pojazd typu cabrio. Kolor nadwozia White Crystal Blue zapewnia modelowi szczególny połysk. Biały lakier high-tech składa się z trzech warstw, które tworzą opalizujący efekt. Diody LED umieszczone pod progami bocznymi i za felgami aluminiowymi, zapewniają wyraziste zewnętrzne oświetlenie w kolorach niebieskim, czerwonym oraz białym. Podświetlany napis ŠKODA pełni funkcję kierunkowskazu, światła hamowania, a także światła cofania. Plakietka umieszczona na przednich drzwiach przypomina o obchodzonych w tym roku 125 urodzinach marki.   Uwagę przyciąga wyjątkowy detal – czarny skórzany element dekoracyjny z wyhaftowanymi lwami, za którymi ukryto dwa głośniki basowe. Moc wyjściowa Subwoofera wynosi 2250 watów, a pozostałe głośniki uzupełniają ją o dodatkowe 320 watów. Kolejny kreatywny pomysł studentów można odkryć zaglądając do bagażnika modelu SLAVIA. Znajdują się w nim dwie hulajnogi elektryczne ŠKODA.

ŠKODY SLAVIA napędzana jest silnikiem benzynowym 1.5 TSI o mocy 110 kW (150 KM) z bazowego modelu SCALA oraz siedmiobiegowej skrzyni DCT. Inne elementy zaczerpnięte z modelu stanowiącego podstawę samochodu studenckiego obejmują przednią i tylną oś, układ kierowniczy, elektronikę, a także systemy wspomagające, tak samo jak deska rozdzielcza, wirtualny kokpit i system Infotainment.

Dla studentów udział w projekcie stanowi wyjątkową okazję do wykorzystania wiedzy teoretycznej i zastosowania jej w praktyce. Mogą oni doskonalić swoje umiejętności pod czujnym okiem ekspertów ze wszystkich działów ŠKODA AUTO. Kreatywne pomysły, które powstają w ramach Akademii ŠKODY wnoszą powiew świeżości do branży motoryzacyjnej, wzbogacając ją o zupełnie nowe rozwiązania.