Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Porsche Centrum Wrocław jest jedynym salonem w Polsce z certyfikatem Porsche Classic Partner. Z tej okazji we wrocławskim salonie już 18 lipca wystawionych zostanie ponad 20 modeli klasycznych samochodów Porsche. Odwiedzający będą mogli z bliska zobaczyć takie perełki jak Porsche 356, 912 czy 996 Millennium Edition.

Partnerstwo Porsche Classic to nie tylko wystawa klasycznych modeli, to również wiele innych zobowiązań. – Jako partnerzy Porsche Classic musimy prowadzić też sprzedaż klasyków – mówi Paweł Jakubisiak, kierownik sprzedaży. – Wiąże się z tym wydzielenie części powierzchni salonu na ekspozycję i przeszkolenie doradcy, który będzie się zajmował tymi autami. Musi on doskonale znać historię marki i być na bieżąco z rynkiem klasycznych aut używanych, zwłaszcza w wersjach kolekcjonerskich. Musi wiedzieć, gdzie szukać takich aut, mieć dostęp do aukcji i potrafić oceniać ich realną wartość oraz koszty i możliwości ewentualnych renowacji – dodaje. Specjalnie przeszkoleni są też pracownicy serwisu.

Jako Porsche Classic Partner salon we Wrocławiu bierze też na siebie obowiązek promowania historycznego dziedzictwa marki z Zuffenhausen. Lipcowa wystawa jest zatem pierwszym, ale nie ostatnim takim wydarzeniem.