Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Na pierwszy rzut oka nie widać dużych zmian w wyglądzie nowego Talismana. Nic dziwnego, stylistyka była wielką zaletą tego modelu i musiała zachować swoje najlepsze cechy.  Wprowadzone zmiany jeszcze mocniej akcentują jego styl i podnoszą atrakcyjność. Wyrafinowany styl przodu nadwozia został podkreślony przez nowy grill z poprzeczną, chromowaną listwą oraz zmodyfikowany kształt zderzaka. Nowe Renault Talisman oferuje teraz w całej gamie oświetlenie w 100% LED. Adaptacyjne reflektory wykorzystują technologię LED MATRIX Vision i mają również sekwencyjne ledowe kierunkowskazy. Bardziej elegancki wygląd samochodu podkreślają światła dzienne w kształcie litery C („C-Shape”), charakterystyczne dla całej gamy Renault.

 

Z tyłu nadwozia światła w 100% LED są ozdobione chromowaną listwą, a sekwencyjne kierunkowskazy podkreślają czystą i wysmakowaną stylistykę nowego Talismana. Sportowym akcentem, który dodatkowo poprawia jakość systemu multimedialnego, jest antena w kształcie płetwy rekina zamontowana w tylnej części dachu nowego Talismana. Teraz klienci mogą zamawiać Talismana z nowymi wzorami felg, doszły także nowe kolory nadwozia: Szary Baltique, Czerwony Millésime i Szary Highland.

Wnętrze nowego Talismana charakteryzuje dopracowanie w najdrobniejszych szczegółach. Chromowana listwa ozdobna podkreśla kształt nowej konsoli centralnej, wyposażonej w oświetlenie ambientowe, a nowe wykończenie z rozbielanego drewna na tablicy rozdzielczej i drzwiach dodaje elegancji wersji Initiale Paris. Dla pełniejszej personalizacji kabiny kierowca i pasażerowie mogą teraz wybrać jeden z ośmiu rodzajów oświetlenia ambientowego za pośrednictwem systemu MULTI-SENSE.

Dla lepszego komfortu odczytywania danych na tablicy rozdzielczej nowego Talismana została ona wyposażona w pełni konfigurowany ekran cyfrowy 10,2”, który jest elementem wyposażenia od poziomu Intens. Możliwa jest personalizacja wrażeń z jazdy za pomocą trybu wybranego w systemie MULTI-SENSE łącznie z informacjami z systemu nawigacji GPS, które pojawiają się na wyświetlaczu.

Od pierwszego poziomu wyposażenia są oferowane nowe rodzaje tapicerki, a skóra we wnętrzu pojawia się już od drugiego poziomu Intens. Oferta obejmuje trzy kolory tapicerki skórzanej Riviera: Jasnoszary Piaskowy, Brąz Castenyera i Czarny Titane. W wersji Initiale Paris w skład standardowego wyposażenia wchodzi nowa tapicerka ze skóry pikowanej nappa w kolorze Czarny Titane lub Jasnoszary Piaskowy z nowymi koniakowymi przeszyciami. Od poziomu Intens klient ma zaś do wyboru czarną lub jasnoszarą kolorystykę wnętrza.

Nowy Talisman jest drugim modelem w gamie Renault po nowym Espace, który wyposażono w technologię LED MATRIX Vision. Te inteligentne i adaptacyjne reflektory podnoszą bezpieczeństwo jazdy dzięki lepszemu niż tradycyjne światła LED oświetleniu drogi. W porównaniu ze światłami LED jasność świecenia reflektorów jest wyższa o 50%, a zasięg wynosi 220 m zamiast 175 m. Stałe dostosowywanie wiązki światła do warunków drogowych i obecności innych użytkowników zapewnia bezpieczną i spokojną jazdę.

Nowy Talisman jest jedynym samochodem w swojej kategorii wyposażonym w układ jezdny 4CONTROL (w standardzie w wersji Initiale Paris). Stale aktywny układ z czterema kołami skrętnymi automatycznie steruje skrętem kół w obie strony. Zapewnia wyjątkową precyzję prowadzenia samochodu o tak dużych gabarytach, a także wysoki komfort jazdy w mieście.  Układ jezdny 4CONTROL w nowym Talismanie współpracuje z systemem elektrycznie regulowanej siły tłumienia amortyzatorów, zapewniając stabilne zachowanie na drodze i optymalny komfort jazdy dzięki stałemu dostosowywaniu parametrów pracy amortyzatorów. System został zoptymalizowany pod kątem lepszej stabilności nadwozia podczas pokonywania przeszkód.

Nowe Renault Talisman jest dostępne w sprzedaży Polsce w cenie od 119 400 zł oraz od 123 400 zł w wersji Grandtour. Oferta obejmuje trzy poziomy wyposażenia: Zen, Intens i Initiale Paris. Napęd Talismana zapewniają trzy silniki wysokoprężne: Blue dCi 150 KM z mechaniczną, 6-stopniową skrzynią biegów, Blue dCi 160 KM i Blue dCi 200 KM z automatyczną, 6-stopniową dwusprzęgłową skrzynią biegów EDC. W ofercie dostępne są także silniki benzynowe: TCe 160 KM z automatyczną, 7-stopniową dwusprzęgłową skrzynią biegów EDC oraz TCe 225 z automatyczną skrzynią 7-biegową. Zamówienia na Talismana i Talismana Grandtour można składać w sieci Renault od 1 lipca 2020 r.