Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

 

27 lutego Citroën zaprezentował Ami – 100% ëlectric, przełomowe i innowacyjne rozwiązanie mobilności w mieście. Ten ultrakompaktowy pojazd o długości 2,41m i szerokości 1,39m, ma 1,52m wysokości. Jego wymiary w połączeniu ze średnicą zawracania 7,20 m sprawiają, że podróże po mieście i parkowanie są bardzo proste. Samochód zaprojektowano dla 2 osób. 

Litowo-jonowy akumulator 5,5 kWh,  może zostać naładowany w ciągu zaledwie 3 godzin za pomocą standardowego gniazdka 220 V przy pomocy kabla pokładowego, tak łatwo jak naładowanie smartfona. Akumulator jest zainstalowany płasko pod podłogą, aby zapewnić maksymalną przestrzeń w kabinie pasażerskiej. Kabel jest przechowywany w otworze drzwi po stronie pasażera. Ami można również ładować z Wallboxa za pomocą odpowiedniego (opcjonalnego) kabla lub w publicznym punkcie ładowania. Silnik generuje moc 6 kW co wystarcza do osiągnięcia prędkości 45km/h. Zasięg autka wynosi 75 km.

 

 Ami jest dostępny w 7 różnych wersjach. Jego mocną stroną jest możliwość personalizacji za pomocą akcesoriów.

We Francji Ami jest w ofercie wynajmu długoterminowego z ratą w wysokości 19,99 EUR z VAT miesięcznie, z początkową opłatą w wysokości 2644 EUR z VAT (wersja Ami Ami; długoterminowy wynajem na 48 miesięcy, premia ekologiczna 900 EUR z VAT odliczonym we Francji). Przełomowa miesięczna opłata, która jest znacznie niższa niż w przypadku biletów komunikacji miejskiej lub wielu planów taryfowych. Płatność obejmująca akumulator i zapewniająca niskie koszty eksploatacji. Wynajem długoterminowy może być również stosowany przez 24 lub 36 miesięcy.

Dla klientów potrzebujących rzadszego użytkowania, Ami jest również dostępna w ramach car-sharingu przez 1 minutę, 1 godzinę, 1 dzień (w zależności od partnerów i ofert). Free2Move, obecny pośrednik referencyjny, oferuje swoim abonentom atrakcyjną stawkę w wysokości 0,26 € za minutę: poziom cen jest porównywalny lub nawet niższy niż w przypadku większości ofert motorowerów, standardowych carpoolingu, a nawet skuterów. Należy pamiętać, że Free2Move to jedyna usługa na rynku, która umożliwia współdzielenie samochodu użytkownikom od 16 lat.

Ami możan kupić w cenie od 6000 € z podatkiem (wersja Ami Ami po dotacji ekologicznej w wysokości 900 € wraz z podatkiem we Francji). Wyjątkowy poziom cen niezrównany dla 2-osobowego, w 100% elektrycznego obiektu.