Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Przedstawiony  na 98 salonie samochodowym w Brukseli, nowy C5 Aircross SUV Hybrid pokazuje kierunek rozwoju marki Citroen. Samochód zapowiada poszerzenie gamy, która oprócz wydajnych modeli spalinowych i przemyślanej oferty modeli elektrycznych, wzbogaci się o wersje w 100% elektryczne i wersje hybrydowe typu plug-in. Dzięki gamie sześciu zelektryfikowanych modeli Citroëna samochody o niskiej emisji staną się dostępne dla wszystkich. Wszystkie nowo wprowadzane na rynek modele będą miały wersję zelektryfikowaną, która świadczy o zaangażowaniu marki w odpowiedzialną transformację energetyczną. Celem jest zaoferowanie szerokiej rzeszy użytkowników na każdym rynku i w każdym segmencie modeli ze środka oferty rynkowej, które są dostosowane do każdego sposobu użytkowania.

SUV C5 Aircross jest obecnie wzorcem komfortu, w szczególności dzięki zawieszeniu z Progresywnymi Ogranicznikami Hydraulicznymi®, siedzeniom Advanced Comfort i 20 technologiom wspomagania prowadzenia.  Kolejnym mocnym argumentem wpływającym na wspomniany komfort podróży jest cisza w kabinie podczas jazdy w trybie elektrycznym.

Zespół napędowy, składa się z silnika benzynowego PureTech 180 i silnika elektrycznego 80 kW, który współpracuje z automatyczną skrzynią biegów ë-EAT8 i osiąga łączną moc 225 KM oraz 320 Nm natychmiastowo dostępnego momentu obrotowego. Nowy SUV C5 Aircross Hybrid ma zasięg 50 kmi w trybie elektrycznym.