Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

PEUGEOT e-EXPERT to kolejny krok PEUGEOT w procesie elektryfikacji gamy modelowej marki. Celem jest zelektryfikowanie 100% modeli dostawczych do 2021 roku.

Wychodząc z założenia, że większość użytkowników biznesowych pokonuje dziennie nie więcej niż 300 km, wprowadzenie elektrycznej wersji PEUGEOT EXPERTA wydało się oczywiste. Jest to tym bardziej oczywiste, że wjazd do centrów miast objęty jest coraz ostrzejszymi ograniczeniami, a niektóre miasta zezwalają na wjazd do tych stref wyłącznie pojazdom w 100% elektrycznym.

Dostosowany ostatnio do normy czystości spalin Euro 6D i tworzący gamę jeszcze lepiej dopasowaną do specyficznych potrzeb, PEUGEOT EXPERT powiększa ofertę o wersję w 100% elektryczną o nazwie e-EXPERT.

Użytkownicy będą mieli do wyboru dwa akumulatory trakcyjne o pojemności:

-              50 kWh, który zapewnia zasięg do 200 kilometrów (WLTP)

-              75 kWh, który zapewnia zasięg do 300 kilometrów (WLTP)

PEUGEOT e-EXPERT zachowuje muskularny styl wersji spalinowych i identyczną ładowność, pozostając wiernym idei marki, która zakłada, że nie trzeba tworzyć całkiem odmiennego samochodu, aby móc jeździć z napędem elektrycznym.

Nowy PEUGEOT e-EXPERT trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2020 roku. Będzie kontynuował niekwestionowany sukces modelu PEUGEOT EXPERT, który od premiery w 2016 roku został sprzedany już w ponad 170.000 egzemplarzach. Umocni wiodącą pozycję dostawczych modeli PEUGEOT w Europie i wzbogaci gamę modelową PEUGEOT o wersję zelektryfikowaną, która dołączy do modeli PARTNER Electric, e-BOXER, e-208, e-2008, 3008 HYBRID i HYBRID4 oraz 508 & 508 SW HYBRID.