Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

 

Mazda MX-30 to pierwszy elektryczny pojazd Mazdy oferowany w Polsce.  

Samochód ten zaprezentowano publiczności na targach motoryzacyjnych w Tokyo. Mazda koncentruje się w swoich projektach na zapewnieniu komfortu kierowcy i pasażerom. Samochód ma się pewnie prowadzić i zapewniać przyjemność z jego użytkowania. W Maździe MX-30 jest to możliwe dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym skumulowanym w pakiecie rozwiązań e-Skyactiv. Dotyczy to baterii, silnika elektrycznego i skrzyni biegów, które są sztywno zintegrowane z konstrukcją pojazdu co zwiększa ogólną sztywność nadwozia i zapewnia doskonałą reakcję na polecenia kierowcy.

Ponadto, biorąc pod uwagę znaczenie dźwięku w percepcji momentu obrotowego i prędkości przez kierowców, inżynierowie Mazdy stworzyli również wewnątrz modelu MX-30 elektroniczny system nagłośnienia, który jest zsynchronizowany z momentem obrotowym silnika w zakresie częstotliwości akustycznej i ciśnienia akustycznego. Rozwiązanie to skutkuje mniejszą zmiennością prędkości prowadzenia pojazdu, co pozwala na bardziej harmonijną jazdę, wspieraną przez unikalny system G-Vectoring Control (GVC) Mazdy, teraz dodatkowo rozszerzony i wykorzystujący zalety silnika elektrycznego (G-Vectoring Control Plus).

Kabina, zaprojektowana została z myślą o stworzeniu poczucia jedności, płynącego od góry słupka A ku tyłowi nadwozia. Kontrastowe odcięcie linii dachu sprawia, że wrażenie to jest jeszcze wyraźniejsze.

Charakterystyczne drzwi o koncepcji freestyle, po raz pierwszy zastosowane w sportowej Maździe RX-8, nadają sylwetce kabiny Mazdy MX-30 smukłości i elegancji oraz również zapewniają łatwiejszy dostęp zarówno do przednich jak i tylnych siedzeń.

Mazda MX-30 jest już dostępna w systemie rezerwacji. Samochody z serii First Edition wycenione zostały na 149 990 zł. Pierwsza edycja zawsze łączy się z bogatym wyposażeniem, więc warto zapoznać się z ofertą. Pierwsze egzemplarze trafią do salonów w drugiej połowie 2020 r.