Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Cechą szczególną BMW serii 2 Gran Coupé jest jego wydłużona, dynamiczna sylwetka. Ma ona zarówno klasyczne geny coupé, jak i czworo bezramkowych drzwi. Ponadto Gran Coupé oferuje ekskluzywne detale, takie jak wyprofilowane listwy atrapy chłodnicy z charakterystycznym zagłębieniem, stylizowany na siatkę grill w topowym modelu BMW M235i xDrive i przede wszystkim zupełnie nowy design tylnych lamp zachodzących głęboko do wewnątrz pokrywy bagażnika. Tworzą one czarny, błyszczący pas, który biegnie aż do umieszczonego centralnie logo BMW i okala je. Połączone w ten sposób lampy stanowią poziomy element podkreślający szerokość tyłu. BMW serii 2 Gran Coupé ma długość 4526 mm, szerokość 1800 mm i wysokość tylko 1420 mm. Mimo sportowo płaskiego wyglądu wnętrze oferuje dzięki rozstawowi osi 2670 mm mnóstwo miejsca dla pasażerów oraz adaptacyjny bagażnik o pojemności 430 l, dając więcej możliwości w użytkowaniu auta na co dzień.

Oprócz wersji podstawowej dynamiczne BMW serii 2 Gran Coupé oferowane jest w pięciu innych wariantach wyposażenia. Na przykład model Luxury Line z elementami stylistycznymi w satynowanym aluminium i tapicerką ze skóry Dakoty zorientowany jest przede wszystkim na wygodę i elegancki wygląd. Sportowy charakter występuje aż w trzech odmianach. Model Sport Line oferuje aplikacje w błyszczącym kolorze czarnym oraz błyszczące obramowania szyb BMW Individual Shadow Line. Model M Sport z przednim zderzakiem ze specjalnie ukształtowanymi wlotami powietrza i wstawkami w błyszczącym kolorze czarnym, listwami grilla w satynowanym aluminium oraz tylnym zderzakiem BMW M w kolorze Dark Shadow zbliża BMW serii 2 Gran Coupé wizualnie do BMW M235 xDrive, z którym dzieli kierownicę sportową M i standardowe fotele sportowe w tapicerce z tkaniny Trigon i Sensateku. W BMW M235i xDrive ekskluzywny wygląd i kolorowe akcenty w kolorze Cerium Grey podkreślają najwyższą pozycję tego modelu, który oprócz ekskluzywnej siatkowej atrapy chłodnicy ma tylny zderzak BMW M w błyszczącym kolorze czarnym oraz tylny spojler BMW M w kolorze karoserii na klapie tylnej.

W pierwszym BMW serii 2 Gran Coupé zastosowano podobnie jak w nowym BMW serii 1 napęd przedni. Oprócz dynamicznego standardowego układu jezdnego dopasowanego do danej wersji silnikowej oraz sportowego układu jezdnego M z obniżeniem o 10 mm nowe BMW serii 2 Gran Coupé dostępne jest również z adaptacyjnym układem jezdnym VDC (Variable Damper Control). Kierowca ma w tym przypadku do wyboru dwie charakterystyki amortyzacji.

W BMW serii 2 Gran Coupé do wyboru jest jeden silnik wysokoprężny i dwa benzynowe BMW EfficientDynamics najnowszej generacji, które dzięki wielu szczegółowym udoskonaleniom oferują mniejsze zużycie paliwa, mniejszą emisję spalin, a po części także większą moc. Podstawową jednostką jest 3-cylindrowy silnik w BMW 218i Coupé o mocy 103 kW (140 KM). Czterocylindrowy silnik wysokoprężny o pojemności 2,0 l w BMW 220d rozwija moc 140 kW (190 KM). Najwyższą pozycją w portfolio napędów jest najmocniejszy 4-cylindrowy silnik BMW Group, który przy mocy 225 kW (306 KM) daje BMW M235i xDrive bardzo sportowe osiągi. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje tu zaledwie 4,9 s (4,8 s z pakietem M Performance), prędkość maksymalna wynosi 250 km/h (ograniczona elektronicznie). Podobnie jak BMW 218i wyposażony jest w filtr GPF, a BMW 220d w filtr DPF, katalizator akumulacyjny NOx oraz system SCR (Selective Catalytic Reduction). Wszystkie trzy silniki spełniają surowe wymogi normy emisji spalin Euro 6d-TEMP. Wyłącznie w USA dostępne będzie BMW 228i xDrive z 4-cylindrowym silnikiem i pojemności 2,0 l i mocy 170 kW (231 KM).

Opcjonalnie oferowane są dwie nowe inteligentne funkcje znane z wyższych serii BMW – BMW Digital Key i inteligentny asystent osobisty. Funkcja BMW Digital Key oferuje opcjonalnie możliwość otwierania i zamykania pojazdu za pomocą smartfonu za pośrednictwem NFC (Near Field Communication). Aby otworzyć samochód, wystarczy przytrzymać smartfon przy klamce drzwi – nawet przy rozładowanej baterii telefonu. Silnik można włączyć, gdy tylko smartfon znajdzie się w niecce do bezprzewodowego ładowania smartfonów. Kierowca może udostępnić kluczyk cyfrowy nawet pięciu innym osobom. Funkcja BMW Digital Key jest dostępna w smartfonach Samsung Galaxy z systemem Android 8.0 lub nowszym obsługujących NFC.