Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Samochód koncepcyjny został stworzony na bazie PEUGEOT BOXERA L3. Nadwozie o długości 6 m zostało optymalnie wykorzystane, by zapewnić przestrzeń 10 m², idealną dla 3 osób.

Samochód ma cztery odrębne strefy: kuchnię z jadalnią, miejsce do spania, łazienkę i miejsce kierowcy. Liczne schowki pomieszczą cały sprzęt do sportów ekstremalnych i codziennego życia!

Jasna, kojąca tonacja wnętrza, kontrastująca ze światem zewnętrznym, zapewnia doskonały odpoczynek. Elementy wykonane z drewna ocieplają wnętrze. Tapicerka i wykładziny zostały opracowane specjalnie dla tego modelu koncepcyjnego. Podobnie jak w innych modelach marki, cały dach jest pokryty tekstylną wykładziną, która wyraźnie podnosi komfort.

Chromowane klamki drzwi i zawiasy znikły, a na ich miejsce pojawił się satynowy CAST IRON.

Efektywne ekologicznie, zrównoważone rozwiązania stanowią ważny element PEUGEOT BOXERA 4x4 CONCEPT. Materiały wykończeniowe zostały starannie dobrane. Stół, blat kuchenny i zlew są wykonane z naturalnego białego minerału, ARAGONITU, który łączy twardość kamienia z pięknem ceramiki. Cała podłoga jest zrobiona z materiału w 100% pochodzącego z recyklingu i w 100% nadającego się do ponownego przetworzenia, co jest nie lada osiągnięciem! Wykorzystane w samochodzie tworzywa sztuczne składają się w 85% z przetworzonych zbiorników samochodowych, w 10% z butelek na mleko i w 5% z flakonów z białego szkła (np. na mydło w płynie). 50 kg odzyskanych w ten sposób tworzyw sztucznych

Namiot samochodowy WANDERLUST GREEN zapewnia pełny kontakt z naturą. Perłowo-satynowa powłoka wtapia się w otaczającą przyrodę. Świeże akcenty MINT doskonale podkreślają nadwozie, a ukośne naklejki koloru DARK CHROME dodają lekkości tylnej części samochodu.

Atletyczny grill z błyszczącymi listwami CAST IRON jest zgodny z aktualną stylistyką marki, a dolna część nadwozia jest mocniej wyprofilowana. Z przodu jest widoczna osłona podwozia, a poszerzone nadkola mają charakterystyczne nacięcia. Daszek nad przednią szybą całkowicie zmienia proporcje przodu. Projektanci nie zapomnieli o praktycznych aspektach i zapewnieniu dostępu do przedniej szyby czy silnika. Zmieniono również przednie zderzaki.

Na nocny biwak dojedziesz spokojnie, jak za dnia - trasę nocnych wypraw rozświetli 8 modułów LED przejętych z PEUGEOT 508, które zostały wbudowane w nadwozie nad przednią szybą.

PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT to więcej niż atrakcyjna stylistyka. Samochód porusza się równie swobodnie na szutrze, błocie i śniegu jak na kamienistej drodze.

Układ przeniesienia napędu 4x4 DANGEL wykorzystuje sprzęgło wiskotyczne i skrzynię rozdzielczą z przodu. Można go włączyć 3 przełącznikami umieszczonymi w zasięgu ręki z lewej strony deski rozdzielczej. Dostępne są trzy tryby jazdy:

- tryb 2WD - umożliwia jazdę z napędem przednim, który sprawdzi się w codziennym użytkowaniu,

- tryb 4WD - w przypadku zmniejszenia przyczepności moc jest przenoszona automatycznie na tylne koła,

- tryb Lock - blokuje tylny most, by umożliwić pokonanie ekstremalnie trudnego terenu, np. w sytuacji gdy tylko  dwa koła po przekątnej mają styczność z podłoże.

Prześwit PEUGEOT BOXERA 4x4 CONCEPT jest o 30 mm większy z przodu i 50 mm z tyłu, co umożliwia pokonanie większości przeszkód.