Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Ostatnie lata to pasmo sukcesów Skody. Z lokalnego producenta marka stała się światowym graczem. Tak dynamiczny rozwój ma potwierdzenie w liczbach. 22-milionowy pojazd opuścił linię produkcyjną ŠKODY w Pekinie. Egzemplarz, który zamyka tę okrągłą liczbę to KODIAQ GT w kolorze Velvet Red, dostępny wyłącznie na chińskim rynku. Model został zaprezentowany podczas „Dnia ŠKODY”, który odbył się tuż przed targami Auto Shanghai.

- ŠKODA rozwija się bardzo dynamicznie. W ciągu ostatnich pięciu lat sprzedaliśmy ponad jedną czwartą wszystkich pojazdów wyprodukowanych w historii naszej firmy. Przekroczenie 22 milionów wyprodukowanych samochodów to kolejny kamień milowy, który motywuje nas do konsekwentnego kontynuowania tego wzrostu, poprzez m.in.: wprowadzenie na rynek ponad 30 nowych modeli do końca 2022 r. w ramach naszej ofensywy produktowej. Chiny odegrają w tym kluczową rolę, ponieważ tutejszy rynek rozwija się niezwykle prężnie, a nasza atrakcyjna oferta, jak również pełna zaufania współpraca z wieloletnim partnerem joint venture, SAIC VOLKSWAGEN, to fundamenty tego sukcesu – komentuje Bernhard Maier, Prezes ŠKODA AUTO.

22-milionowy KODIAQ GT, który jest flagowym modelem marki na chińskim rynku i został stworzony w odpowiedzi na tamtejsze potrzeby, został wyprodukowany w fabryce SAIC VOLKSWAGEN w Changsha.

- W ramach naszej strategii rozwoju wykorzystujemy międzynarodowe i wydajne możliwości produkcji. Obecnie produkujemy w 16 zakładach na terenie dziewięciu krajów. Fakt, że nasz 22-milionowy pojazd został wyprodukowany w Chinach, jest również dowodem udanej internacjonalizacji marki ŠKODA - dodaje Michael Oeljeklaus, Członek zarządu ŠKODA AUTO ds. produkcji i logistyki.