Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Światowa premiera nowego ŠKODY KAMIQ odbędzie się w dniach od 5 do 17 marca 2019 r. na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie. Dziś Skoda ujawniła pierwsze szkice tego modelu.

Imponujący wygląd nowego, miejskiego SUV-a ŠKODY definiuje szeroka osłona chłodnicy z podwójnymi listwami, typowa dla designu marki. Muskularna linia maski płynnie przechodzi w łagodną linię nadwozia optycznie wydłużając pojazd i idealnie współgrając z dynamiczną linią dachu. Solidny srebrny przedni spojler przypomina o terenowym charakterze SUV-a. Całkowicie nowym rozwiązaniem w historii designu SUV-ów ŠKODY dzielone przednie reflektory ze światłami do jazdy dziennej w ich górnej części. Największym wyróżnikiem jest premierowa, dwuczęściowa konstrukcja reflektorów LED ze światłami do jazdy dziennej umieszczonymi nad głównymi reflektorami. Soczewki reflektorów z krystalicznymi efektami i diodami LED zwiększają atrakcyjność samochodu i nadają mu charakter samochodów klasy premium. Ponadto KAMIQ jest pierwszym modelem ŠKODY, który ma dynamiczne kierunkowskazy zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Wysoka, mocna linia maski robi wrażenie swoim designem. Większy prześwit, duże koła i dyfuzor podkreślają uterenowiony charakter ŠKODY KAMIQ. Wyważone proporcje, czyste linie i nowoczesny, a jednocześnie ponadczasowy design wzmacniają dynamiczny, sportowy wygląd modelu. Przyciągające uwagę i wyraźnie zdefiniowane elementy tylnej części pojazdu demonstrują reinterpretację klasycznej linii ŠKODY w kształcie litery "C". ŠKODA KAMIQ będzie pierwszym SUV-em w Europie z napisem ŠKODA znajdującym się na środku pokrywy bagażnika zamiast klasycznego logo marki, znanego z innych modeli.