Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Citroën SpaceTourer Rip Curl, stworzony został na bazie bardzo atrakcyjnej wersji wyposażenia Feel, łączy w sobie elementy stylistyczne i technologie przywodzące na myśl zamiłowanie do swobody i poszukiwanie przygód. To bardziej niż oczywiste połączenie w przypadku tego nowoczesnego vana, który nieodparcie kojarzy się z wypadami w nieznane i nieograniczoną wszechstronnością.

 

W serii specjalnej wykorzystano bogate know-how Citroëna w zakresie przestronności wnętrza, praktyczności i komfortu w kabinie, umiejętnie łącząc różne technologie, materiały wykończeniowe i kolory. Wyróżnia się dodającymi charakteru obudowami lusterek bocznych i bocznymi listwami ochronnymi, wykończonymi w kolorze czarnym Onyx oraz dodatkowo przyciemnianymi szybami bocznymi i szybą tylną. Citroën SpaceTourer Rip Curl jest ponadto wyposażony w aluminiowe, 17-calowe felgi  CURVE w kolorze szarym i specjalne naklejki z napisem Rip Curl umieszczone na przednich drzwiach. W ofercie jest do wyboru pięć kolorów nadwozia: Blanc Banquise, Gris Aluminium, Gris Platinium, Noir Onyx i Sable.

 

Kabina Citroëna SpaceTourer Rip Curl jest wykończona atrakcyjnymi materiałami. Deska rozdzielcza zyskała grawerowany laserem element ozdobny w kolorze srebrnym. Samochód wyposażono w wysokiej klasy zespół zegarów i wskaźników z kolorowym ekranem i chromowanymi obramowaniami, wielofunkcyjną kierownicę obszytą skórą i specjalne dywaniki podłogowe z barwnym obszyciem i napisem „Rip Curl” w pierwszym, drugim i trzecim rzędzie.

 

Seria specjalna Rip Curl ma doskonałe właściwości trakcyjne w każdych warunkach. Wyposażono ją w system GRIP CONTROL, który umożliwia w pełni bezstresowe pokonywanie wszelkiego rodzaju tras podczas wypraw w nieznane. Seria jest wyposażona również w zimowe opony 3PMSF i pięć trybów jazdy dostępnych w systemie Grip Control: Standard, Piasek, Off-Road, Śnieg, ESP OFF.

 

Citroën SpaceTourer Rip Curl dysponuje też pełną gamą użytecznych technologii, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i łatwość w codziennym użytkowaniu. Należą do nich w szczególności: elektrycznie składane lusterka boczne, Citroën Connect Navi z 7-calowym, dotykowym tabletem, kolorowy wyświetlacz przezierny, system kontroli martwego pola, wspomaganie parkowania przodem i Citroën Connect Box z pakietem SOS i Assistance w komplecie. Samochód jest bardzo praktyczny, a dostęp do wnętrza łatwy dzięki otwieranej tylnej szybie i drugim bocznym drzwiom przesuwnym. Ponadto wyróżnia go modularność i komfort - dysponuje umieszczonymi na szynach tylnymi kanapami, które można łatwo przesuwać, składać, wyjmować i wkładać na miejsce, jak również składanym na płasko oparciem fotela pasażera z przodu, które umożliwia przewóz długich przedmiotów (na przykład desek surfingowych) oraz dodatkową klimatyzacją w tylnej części kabiny z łagodnym nawiewem powietrza na głowy.

 

Citroën SpaceTourer Rip Curl będzie oferowany na rynku polskim w długości XL z wydajnym i oszczędnym silnikiem najnowszej generacji BlueHDi 180 S&S oraz nową automatyczną skrzynią biegów EAT8 o ośmiu przełożeniach.