Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Volvo wprowadza nowy trzycylindrowy silnik benzynowy Drive-E w modelu XC40. Nowa jednostka napędowa jest pierwszym trzycylindrowym silnikiem w 91-letniej historii marki.

 

Nowy silnik został zaprojektowany od początku do końca przez Volvo. Jest oparty na modułowej architekturze rodziny silników Drive-E. Trzycylindrowiec będzie dostępny z sześciobiegową manualną przekładnią, a jako opcja w przyszłym roku dołączy do niego ośmiostopniowy automat. Nowa jednostka będzie produkowana na tej samej linii, na której powstają silniki czterocylindrowe.

 

Nowy trzycylindrowy silnik jest zupełną nowością i nowym obszarem dla Volvo Cars – powiedział Alexander Petrofski Senior Director w dziale serii 40. Ten kompaktowy silnik pozwoli nam stworzyć szeroką paletę silnikową dla klientów modelu XC40.

 

Pod koniec kwietnia rozpocznie się produkcja modelu XC40 T3, które będzie wyposażone w tę trzycylindrową jednostkę. W małym SUV-ie będzie ona osiągać moc 150 KM. Samochód w tej wersji będzie dostępny w cenie od 127 200 zł brutto.

 

Nowa jednostka trzycylindrowa została zaprojektowana tak aby współpracować w układzie hybrydowym Twin Engine, który zostanie wprowadzony w przyszłości.