Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

 

Tiguan Allspace – nowa wersja bestsellera, auto niezwykle przestronne, z rozstawem osi większym o 109 mm i nadwoziem dłuższym o 215 mm. Nowy model może przewieźć większą liczbę pasażerów i więcej bagażu, stwarza też więcej możliwości aranżacji wnętrza. Swoją europejską premierę 7-miejscowy (opcja) Tiguan Allspace święci podczas Salonu Samochodowego w Genewie (9-19 marca). Nowy SUV Volkswagena plasuje się między znanym już „klasycznym” Tiguanem a autem wyższej klasy, jakim jest Touareg.

Bagażnik o pojemności 760 litrów można powiększyć do 1920 litrów. Taki wynik to już poważna propozycja dla osób wybierających do tej pory vany ze względu na potrzeby przewozowe.

Ponieważ  Tiguana i nowego Tiguana Allspace projektowana równocześnie to każda wersja zachowuje właściwe proporcje. Uniknięto efektu "doklejonego bagażnika"  czy rozciągniętego nadwozia. Dla zachowania właściwych proporcji, przednią część pokrywy silnika – w części, w której styka się ona z osłoną chłodnicy– usytuowano nieco wyżej. Charakterystyczna dla tego modelu jest poprowadzona wyżej linia okien za słupkiem dachowym C”. Wizualnie Tiguan  Allspace przypomina model Atlas sprzedawany w USA.  Inne atrybuty wyróżniające nową wersję to osłona chłodnicy z chromowanymi poprzeczkami sięgającymi aż do reflektorów. W oczy rzuca się także chromowana listwa obejmująca całą górną część przodu auta.

Wszystkie wersje wyposażenia Tiguana Allspace są ponadto wyposażone w

osłonę podwozia w kolorze szarego granitu.

Tak jak „klasyczny” Tiguan, Allspace jest dostępny z nadwoziem, którego przednia część może być utrzymana w stylu „Onroad” albo „Offroad”. W tej drugiej wersji samochód może być wyposażony w opcjonalny pakiet „Offroad”, który obejmuje – sięgającą aż do zderzaka – osłonę elementów podwozia przydatną podczas jazdy w terenie. Tiguan Allspace z przodem w stylu „Offroad” charakteryzuje się kątem natarcia większym o 7 stopni niż model typu „Onroad”.

Po raz pierwszy dach  nie jest  gładki na całej powierzchni lecz ma charakterystyczne

przetłoczenia, co przypomina klasyczne samochody terenowe.

Ponieważ Tiguan Allspace pozycjonowany jest wyżej od mniejszej wersji  to oferuje oczywiście bogatsze wyposażenie.

Gama silników Tiguana Allspace zaczyna się od jednostki napędowej o mocy 110 kW/150 KM i sięga do 176 kW/240 KM (w wypadku Tiguan ze standardowym rozstawem osi:

od 85 kW/115 KM).