Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

 

Unikalny Lotus Evora Sport 410 powstał na zlecenie Lotus Exclusive jako hołd dla jednego ze swoich najbardziej znanych przodków, Lotus Esprit S1.  Ten kultowy model obchodzi w tym roku  40-lecie debiutu w filmie "Bond Szpieg, który mnie kochał"

Samochód poddano designerskim zabiegom, aby w nowoczesny produkt wkomponować akcent kojarzące się z protoplastą.  Modyfikacjom uległ przód samochodu, zmiany widoczne zwłaszcza  w przednim zderzaku. Tylna klapa z włókna węglowego jest częścią nadwozia i daje złudzenie tradycyjnego  liftbacka.

Wnętrze kryje panele z włókna węglowego, sportowe fotele. Deska rozdzielcza i konsola została wykończona Alcantarą z czerwonymi szwami.

Oprócz personalizacji, ten wyjątkowy samochód zachowuje wszystkie elementy konstrukcyjne, które decydują o sportowych walorach Evora Sport 410.   3,5-litrowy, 6-cylindrowy  silnikz doładowaniem generuje  410 KM przy 7000 rpm i 420 Nm momentu obrotowego przy 3500 obrotów na minutę. Zapewnia to temu ważącemu zaledwie 1280 kg autu przyśpieszenie od 0 do 60 mph w zaledwie 3,9 sekundy.

Produkcja modelu ma wynosić zaledwie sto pięćdziesiąt pojazdów rocznie.