Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

 

Peugeot zaprasza na Rétromobile, które odbędzie się w dniach 6-10 lutego 2019 r. w paryskim centrum wystawienniczym Porte de Versailles. Koncepcyjny PEUGEOT e-LEGEND, w pełni elektryczny, autonomiczny samochód to współczesny akcent w ekspozycji marki.  Porównać upływ czasu będzie można dostrzec oglądając pierwszy samochód elektryczny marki – Peugeota VLV 

PEUGEOTVLV(VéhiculeLégerdeVille,czyli lekki samochód miejski)to pierwszy elektryczny model marki, zaprezentowany w maju 1941 roku w wersji minikabriolet. Zasilany czterema akumulatorami o napięciu 12V, miał zasięg od 75 km do 80 km i rozwijał prędkość maksymalną 36 km/h. Model ten doskonale wpisuje się w tegoroczne priorytety marki PEUGEOT, związane z przejściem na nowe rodzaje napędu. Już wkrótce każdy nowy model marki będzie dostępny w wersji zelektryfikowanej.

Na wystawie obejrzymy również inne ciekawe modele tej francuskiej marki.

PEUGEOT 201 Torpédo, prezentowany przez stowarzyszenie Les Amis du Lion obchodzi w tym roku swoje 90-lecie. Ten pierwszy samochód z legendarnej serii „2” zadebiutował na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu w 1929 roku i dał początek nowemu oznaczeniu modeli marki w postaci trzech cyfr z zerem pośrodku. Ogółem wyprodukowano prawie 143 000egzemplarzy tego modelu.

 

PEUGEOT304,prezentowany przezClubPEUGEOT204&304, jest najstarszym znanym egzemplarzem tego modelu nadal jeżdżącym po drogach. Wersja, która zostanie zaprezentowana podczas targów, jest identyczna z modelem pokazanym w tej samej hali podczas Salonu Samochodowego w Paryżu w październiku 1969 roku.

 

PEUGEOT 604, prezentowany przez Club 604 International, to pierwszy sześciocylindrowy model marki PEUGEOT. Samochód zadebiutował podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie w marcu 1970 roku, a do salonów sprzedaży trafił pół roku później. Model ten, którego nadwozie wyszło spod ręki stylistów ze studia Pininfarina, był uznawany w tamtych czasach za niezwykle prestiżowy.