Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

PEUGEOT e-Expert jest propozycją dla firm, gdzie ekologia i nowe rozwiązania techniczne są priorytetem. Dzienny przebieg aut użytkowych przeważnie nie przekracza 200 kilometrów.  Zasięg PEUGEOTa e-Expert wynosi w zależności od wielkości akumulatora od 230 do 330 kilometrów.

Nowa wersja zachowała zalety PEUGEOT Experta, w tym wersję Compact, która jest wyjątkowa w tym segmencie i nadaje się szczególnie na wąskie ulice i do zatłoczonych centrów miast.

Nowy PEUGEOT e-Expert oferuje trzy tryby jazdy wybierane specjalnym przełącznikiem:

- Eco (60 kW, 190 Nm): maksymalizuje zasięg

- Normal (80 kW, 210 Nm): optymalny podczas codziennego użytku

- Power (100 kW, 260 Nm): optymalizuje wydajność podczas transportu ciężkich ładunków.

Bazując na platformie modułowej EMP2 (Efficient Modular Platform) dostosowanej do różnych rodzajów napędu, PEUGEOT e-Expert oferuje w 100% elektryczny silnik o maksymalnej mocy 100 kW i maksymalnym momencie obrotowym 260 Nm, dostępnym od momentu rozruchu, zapewniającym natychmiastową reakcję na pedał gazu, bez wibracji, hałasu, konieczności zmiany biegów, zapachu spalin i oczywiście bez emisji CO2.

Elektryczny układ napędowy jest zbliżony do stosowanego w nowym PEUGEOT e-208 i nowym PEUGEOT e-2008. Wprowadzono zmiany w skrzyni biegów, która ma krótsze przełożenia, aby sprostać większym obciążeniom właściwym dla pojazdów użytkowych.

Osiągi (w trybie POWER) są następujące (dane wg homologacji):

- prędkość maksymalna wynosi 130 km/h

- przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 13,1 s

- 1000 m ze startu zatrzymanego w 35,8 s

- przyspieszenie od 80 do 120 km/h w 12,1 s

Nowy PEUGEOT e-Expert jest pierwszym elektrycznym pojazdem PEUGEOT, który oferuje dwa poziomy zasięgu. Sposób użytkowania determinuje wybór zasięgu – pojemność akumulatorów litowo-jonowych wynosi odpowiednio 50 kWh lub 75 kWh.

Wersje (Compact, Standard i Long) dostępne z akumulatorem o pojemności 50 kWh mają zasięg do 230 km zgodnie z protokołem WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicle Test Procedures).

Wersje Standard i Long mogą być wyposażone w akumulator o pojemności 75 kWh, który zapewnia zasięg do 330 km zgodnie z WLTP.

Dostępne są dwa typy ładowarek pokładowych, dostosowane do wszystkich zastosowań i wszystkich rodzajów ładowania, z jednofazową ładowarką 7,4 kW w standardzie i opcjonalną trójfazową ładowarką 11 kW.

Nowy PEUGEOT e-Expert jest dostępny w tych samych wersjach co odmiana spalinowa, aby spełnić różne wymagania klientów:

- Furgon (trzy długości: Compact 4,6 m, Standard 4,95 m i Long 5,30 m),

- Furgon brygadowy (5 lub 6 miejsc siedzących, stałych lub składanych, Standard lub Long),

- Platforma (do zabudowy nadwozia, długość Standard).

Ceny nowego Peugeota e-Expert zaczynają się od 137 200 zł netto.