Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Mazda CX-3 w wersji na rok 2021 jest kontynuacją udanego projektu który debiutował w 2015r. 

Gama układów napędowych została uproszczona: obecnie Mazda CX-3 dostępna jest tylko z jednym silnikiem: benzynowym Skyactiv-G o pojemności 2 litrów i mocy 121 KM, który przekazuje napęd na przednie koła poprzez – do wyboru – ręczną lub automatyczną skrzynię biegów.

Ręczna skrzynia biegów współpracuje z opracowanym przez Mazdę systemem dezaktywacji zbędnych cylindrów. Jego działanie polega na tym, że w warunkach niskiego obciążenia trakcyjnego silnika, np. podczas spokojnej jazdy z jednostajną prędkością, system wyłącza z pracy dwa z czterech cylindrów. Efektem jest obniżenie o 14% zużycia paliwa mierzonego w cyklu mieszanym oraz emisji CO2.

Zewnętrzne modyfikacje objęły powierzchnię przedniego grilla dzielą listwy rozdzielone na dwie linie o różnej grubości. Dzięki temu reflektory i motyw skrzydła będący wizytówką wizualną marki nabierają większego wyrazu widziane z oddali. Oprawy reflektorów przeciwmgielnych oraz słupków dachowych wykończone są czarnym lakierem o wysokim połysku, co nadaje im wygląd premium i świadczy o wysokiej jakości. Tylne lampy zespolone łączą podłużny kształt z okrągłymi pierścieniami światła.

Zmiany w kabinie objęły modyfikację przednich foteli, które obecnie odpowiadają najnowszym standardom Mazdy. System multimediów został wzbogacony o cyfrowe radio DAB+ oraz interfejs Apple CarPlay i Android Auto w ramach wyposażenia standardowego. Obecnie system umożliwia bezprzewodową łączność z Apple CarPlay (w zależności od wybranej wersji wyposażenia). Co więcej, dostępny jest monitor pełnego widoku otoczenia (360 stopni), a oprawa kluczyka otrzymała nowy wygląd.

Kabina dostępna jest w trzech zestawieniach kolorystycznych, inspirowanych – co jest unikalnym atutem Mazdy – japońską estetyką. Wnętrze w kolorze szarym zestawione jest z siedzeniami obitymi czarną lub białą naturalną skórą. Pozostałe zestawienia, to wnętrze utrzymane w szarości i siedzenia obite kombinacją tkaniny i ekologicznej skóry oraz wnętrze i tapicerka siedzeń wykonana z tkaniny konsekwentnie utrzymane w kolorze czarnym. Wysokiej jakości fotele CX-3 w wersji z tapicerką całkowicie skórzaną posiadają pionowe zakładki na oparciach i błyszczące szwy wałeczkowe na krawędziach, co składa się na wrażenia wizualne i dotykowe klasy premium. Co więcej, miękka wyściółka na podłokietnikach oraz obfite użycie obić o miękkich powierzchniach zapewniają poczucie jakości i komfortu w całej kabinie.

W poszerzonej gamie kolorów po raz pierwszy w modelach Mazdy CX-3 dostępny jest lakier metalizowany Polymetal Gray. Stapiając w jeden efekt połysk litego metalu i lśniącą gładkość żywicy, dostarcza on nowej ekspresji jakości.

W dziedzinie bezpieczeństwa czynnego CX-3 na rok 2021 posiada nowe rozwiązania i-Activsense: system Advanced SCBS (Advanced Smart City Brake Support – wspomagania hamowania awaryjnego w trybie jazdy miejskiej), obecnie wzbogacony o funkcję wykrywania pieszych po zmroku. Ponadto, światła w trybie automatycznym skorygowano tak, by o zmierzchu lub w warunkach pogorszonej widoczności włączały się wcześniej.

Rocznik modelowy 2021 Mazdy CX-3 w salonach jest dostępny już od jesieni.