Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

29 września zostanie zaprezentowana nowa generacja Sandero, Sandero Stepway i Logana

To już trzecia generacja tych modeli, całkowicie zmieniona i w nowej odsłonie stylistycznej. Nowe modele zachowują bezkonkurencyjną cenę i rozsądne rozmiary nadwozia, ale są bardziej nowoczesne, lepiej wyposażone i uniwersalne, a jednocześnie nie odcinają się od fundamentalnych wartości marki ‒ prostoty i niezawodności.

Wyraźnie zaznaczone nadkola Nowego Sandero podkreślają mocną osobowość i solidność modelu. Pomimo to cała linia nadwozia jest bardziej płynna. Efekt uzyskano dzięki bardziej pochyłej przedniej szybie oraz niższemu dachowi z miękko opadającą linią i anteną umieszczoną na jego krańcu. Pomimo niezmienionego prześwitu Nowe Sandero wydaje się niższe i bardziej stabilne dzięki zwiększonemu rozstawowi kół, które wypełniają całe nadkola.

Sandero Stepway ze zwiększonym prześwitem to uniwersalny crossover w ofercie Dacii. Linia nadwozia budzi skojarzenia z przygodą i wypadami z dala od cywilizacji. Wizerunek i DNA nowej edycji crossovera Dacii podkreślają elementy, które już na pierwszy rzut oka pozwalają go odróżnić od Nowego Sandero. Z przodu przyciąga wzrok innym kształtem wypukłej maski z wyraźnymi przetłoczeniami, chromowanym logo Stepway na grillu i wypukłymi listwami pod światłami przeciwmgłowymi.

Nowy Logan zwraca uwagę zmienioną, wydłużoną sylwetką. Linia nadwozia jest bardziej płynna i dynamiczna. Opadająca linia dachu z anteną na jego krańcu i lekko zmniejszone szyby boczne pozwoliły nadać nową dynamikę sylwetce Nowego Logana. Podobnie jak Nowe Sandero, nowy model ma światła w układzie Y i starannie zaprojektowane detale, jak np. klamki drzwi, które świadczą o wyższej jakości.

Po raz pierwszy pojawia się nowy układ świateł w kształcie litery Y. Jest mocnym elementem stylistycznym łączącym modele trzeciej generacji Dacii. Z przodu i z tyłu pozioma linia łączy oba bloki świateł i stanowi przedłużenie ich linii, poszerzając optycznie samochód.