Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

PEUGEOT 3008 to wyjątkowy model w ofercie marki. Model ten jest laureatem prestiżowej nagrody Car of the Year 2017. Teraz przyszła pora zaprezentować najnowszą wersję tego SUVa. Nowy SUV PEUGEOT 3008 idealnie uosabia strategię „Power of choice” i oferuje wybór układu hybrydowego plug-in z napędem na jedną lub na obie osie lub silników spalinowych, benzynowych i wysokoprężnych. 

Aby utrzymać się w awangardzie stylistycznej zmieniono przód nowego SUV-a PEUGEOT 3008. Nowy grill bez obramowania jest niezwykle udanym atrybutem nowoczesnego stylu, a jednocześnie pozwala zachować płynną linię nadwozia. Jego przedłużeniem są listwy pod światłami, które spajają wszystkie elementy w harmonijną całość. Na końcu maski został dumnie wyeksponowany numer modelu, jak w całej gamie PEUGEOT.

Sportowy styl podkreślają boczne wloty powietrza połyskujące czarnym lakierem oraz lakierowana osłona podwozia, wbudowane w nowe zderzaki i dostępne już od najniższego poziomu wyposażenia. Wersje GT i GT Pack mają charakterystyczny grill, którego wzór doskonale podkreśla zdecydowanie wyższą klasę samochodu widoczną w stylistyce.

Zmienione przednie reflektory zyskały na agresywności i zdecydowanie wyróżniają się na tle obecnych kanonów. Już w podstawowym poziomie wyposażenia posiadają diody LED i są przedłużone „kłami” świateł dziennych z chromowaną końcówką. Ciekawy układ świateł doskonale wpisuje się w styl PEUGEOT i sprawia, że już na pierwszy rzut oka rozpoznajemy samochody marki. Reflektory Full LED wersji GT i GT Pack mają jeszcze bardziej technologiczny wygląd i przyciągają uwagę swoim kształtem i funkcją doświetlania zakrętów (EVS), która poprawia widoczność podczas jazdy z prędkością do 90 km/h. Światła przeciwmgłowe zostały zastąpione funkcją „Foggy Mode” wbudowaną w reflektory Full LED. W razie mgły po włączeniu tylnych świateł przeciwmgłowych zostają uruchomione światła mijania ze zmniejszonym natężeniem wiązki świetlnej.

Wersje z silnikami spalinowymi z automatycznymi skrzyniami biegów są w standardzie wyposażone w przełącznik trybów jazdy, umieszczony na środkowej konsoli. Można wybrać jeden z trzech trybów: Normal, Sport i Eco.

W hybrydach typu plug-in przełącznik trybów jazdy umożliwia wybór trybu Electric (domyślnie ustawiony tryb przy ruszaniu), Hybrid, Sport lub 4WD (wyłącznie w HYBRID4 300).

Nowy Peugeot oferuje szereg systemów wspomagających prowadzenie pojazdu.  Do ciekawszych funkcji należy unikatowy system noktowizyjny Night Vision. Wykrywa żywe istoty (pieszych i zwierzęta) znajdujące się przed samochodem, w nocy lub w warunkach ograniczonej widoczności. System zapewnia wykrywanie obiektów z odległości do 200-250 m, poza zasięgiem wiązki reflektorów. Obraz z kamery na podczerwień jest wyświetlany na panelu cyfrowych zegarów – idealnie w polu widzenia kierowcy.

Symbolem tak ważnej dla marki koncepcji „Power of Choice” są dwa napędy hybrydowe plug-in, oferowane w nowym SUV-ie PEUGEOT 3008.

- HYBRID4 300 e-EAT8 z napędem na cztery koła i zasięgiem do 59 km w trybie 100% elektrycznym (zgodnie z protokołem WLTP)

- HYBRID 225 e-EAT8 z napędem na dwa koła i zasięgiem do 56 km w trybie 100% elektrycznym (zgodnie z protokołem WLTP)

Napęd HYBRID4 300 e-EAT8 to połączenie silnika PureTech o mocy 200 KM (147 kW) i dwóch silników elektrycznych: silnika na przedniej osi współpracującego ze skrzynią biegów e-EAT8 i rozwijającego moc 110 KM (81 kW) i drugiego silnika na tylnej osi o mocy 112 KM (83 kW).

Napęd 4WD, dostępny również w trybie Electric, zapewnia lepsze właściwości trakcyjne w trudnym terenie lub ciężkich warunkach drogowych.

Wersja z napędem na dwa koła HYBRID o mocy 225 KM (165 kW) to połączenie silnika PureTech o mocy 180 KM (132 kW) z silnikiem elektrycznym o mocy 110 KM (80 kW) współpracującym ze skrzynią biegów e-EAT8.

Akumulator litowo-jonowy ma pojemność 13,2 kWh. Dostępne są dwa rodzaje ładowarek pokładowych, które spełniają wszystkie potrzeby i są dostosowane do różnych źródeł ładowania. W standardzie oferowana jest ładowarka prądu jednofazowego 3,7 kW, a w opcji prądu jednofazowego o mocy 7,4 kW.

Nowy SUV PEUGEOT 3008 jest dostępny z następującymi silnikami benzynowymii: trzycylindrowym silnikiem o pojemności 1,2 l i mocy 130KM, oraz czterocylindrowej jednostce o pojemności 1,6 l i mocy 180KM.

W ofercie znajduje się także czterocylindrowa jednostka wysokoprężna o pojemności 1,5 l i mocy 130 KM.