Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

 

Kompaktowy SUV Mazda MX-30 zadebiutuje we wrześniu w polskich salonach. Wprowadzenie tego samochodu do sprzedaży wsparte jest atrakcyjnymi akcjami specjalnymi, które mają zapewnić przyjemność prowadzenia i łatwość finansowania. Za bezproblemową eksploatację zadba domowa ładowarka (wallbox) polskiej firmy Enelion, która dodawana jest do każdego samochodu za symboliczną złotówkę, by klienci mogli w najkorzystniejszy i najszybszy sposób uzupełniać energię podczas ładowania samochodu w domu. Przy użyciu ładowarki Stilo Mazda MX-30 ładuje się od 20 do 80% w około 3 h. Oprócz tego pierwszą elektryczną Mazdę można sfinansować wybierając atrakcyjną ofertę kredytu lub leasingu przygotowaną przez Mazda Finance.

Kompaktowy SUV MX-30 wprowadza do oferty Mazdy nową technologię napędu elektrycznego, nazwaną e–Skyactiv. Dzięki maksymalnej mocy systemu wynoszącej 107 kW/145 KM i maksymalnemu momentowi obrotowemu 270,9 Nm, napędzana na przednie koła Mazda MX-30 może przyśpieszać od 0 do 100 km/h w 9,7 sekundy i rozwinąć prędkość maksymalną ograniczoną elektronicznie do 140 km/h.

Przy zużyciu energii na poziomie 19 kWh/100 km (emisjach CO2 0 g/km wg normy WLTP w cyklu mieszanym) , akumulator litowo-jonowy o pojemności 35,5 kWh zapewnia modelowi MX-30 zasięg 262 km w cyklu miejskim i 200 km w cyklu mieszanym (wg normy WLTP), co znacznie przekracza średnie dzienne zapotrzebowanie klientów europejskich wynoszące 48 kilometrów. 

Już w standardowym wyposażeniu podstawowej wersji KAI Mazda MX-30 oferuje takie rozwiązania jak: reflektory LED, aktywny tempomat, kolorowy wyświetlacz head-up na przedniej szybie, automatyczną klimatyzację, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, kamera cofania, nawigacja satelitarna z kolorowym ekranem o przekątnej 8,8 cala, system Apple Car Play i Android Auto, 18-calowe felgi z lekkich stopów oraz rozszerzony pakiet systemów bezpieczeństwa i-Activsense. Pierwsze samochody pojawią się u polskich dealerów Mazdy jeszcze przed końcem września.