Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Na rynku amerykańskim dostępna jest specjalna i limitowana wersja, która łączy w sobie wszystko to, co w historii Land Cruisera było najlepsze. Model Land Cruiser 200 Heritage Edition dostępny jest zarówno z dwoma jak i trzema rzędami siedzeń. Samochód oferowany jest w czterech wyjątkowo eleganckich kolorach nadwozia (biała perła oraz metaliczna czerń, szarość i grafit), ma grill z czarnego chromu i dostępne tylko w tej wersji 18-calowe felgi BBS w kolorze brązowym. Całość uzupełniają emblematy w stylu retro, nawiązujące do tradycji Land Cruisera.

Wytworne dodatki nie wpłynęły na zdolności terenowe Land Cruisera 200. Pod maską znajdziemy potężny, wolnossący silnik V8 o pojemności 5,7 litra, który generuje 381 KM i 401 Nm momentu obrotowego. 8-biegowa skrzynia automatyczna, napęd na cztery koła, centralna blokada mechanizmu różnicowego, reduktor - to auto naprawdę poradzi sobie w trudnych warunkach. Do tego dochodzi konstrukcja oparta o ramę i zestaw elektronicznych systemów pomocniczych z kamerą 360-stopni włącznie, które ułatwiają poruszanie się w terenie. Nie trzeba się obawiać zjeżdżania z głównej drogi - auto ma zamontowane osłony najważniejszych podzespołów.

W środku zadbano o najwyższy komfort i wyrafinowanie. Wnętrze wykończono czarną skórą i miękkimi obiciami, a brązowa nitka nawiązująca do koloru felg BBS dodaje wnętrzu wyjątkowego charakteru. Podgrzewane i wentylowane fotele przednie, podgrzewana kierownica, 9-calowy wyświetlacz systemu inforozrywki, 14-głośnikowy system audio Premium JBL, czterostrefowa klimatyzacja, panoramiczny dach - w takich warunkach miło spędzić czas. Do tego o bezpieczeństwo dbają systemy Toyota Safety Sense P.