Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Dacia w ciągu 15 lat dokonała głębokich przemian na rynku samochodów. Duster jest liderem sprzedaży w segmencie SUV-ów oraz najchętniej wybieranym modelem przez klienta indywidualnego. Wraz ze zmieniającym się otoczeniem rynkowym marka również ewoluowała, dostosowując się do potrzeb użytkowników przy zachowaniu swoich wartości.  Nowoczesność i prosta konstrukcja to cechy za które klienci pokochali rumuńskie samochody. Rozsądna cena zdecydowanie pomogła w sukcesie.  

Teraz Dacia Spring ma powtórzyć sukces marki w segmencie aut elektrycznych. . Samochód jest zapowiedzią miejskiego, 4-miejscowego samochodu z napędem w 100% elektrycznym, który będzie dostępny dla jak najszerszej grupy klientów i zapewniając im łatwą i wygodną mobilność. Jest to pięciodrzwiowy samochód miejski, który idzie z duchem czasu, łącząc prostotę, solidną konstrukcję i dostępność.

Lekka i kompaktowa wersja seryjna Dacii Spring będzie mieć zasięg około 200 km zgodnie z WLTP. Samochód gwarantuje wszechstronne i bezstresowe użytkowanie w mieście i poza miastem. Seryjna wersja samochodu Dacia Spring będzie dostępna w 2021 roku.

Nadwozie w pastelowym kolorze Szary Souris z matowymi, fluorescencyjnymi pomarańczowymi akcentami, elementy wykończeniowe nadwozia (nakładki na nadkola, relingi dachowe, listwy na drzwiach) z prążkowanego materiału, podwyższony prześwit, osłony podwozia wbudowane w przedni i tylny zderzak. Dacia Spring to elektryczny samochód miejski, który przełamuje utarte schematy. Wygląd SUV-a i niewielkie wymiary czynią z niego idealny samochód do wygodnego, codziennego użytkowania.

Projektanci poświęcili szczególnie dużo uwagi oświetleniu. Z przodu zastosowano w pełni ledowe reflektory, podzielone na dwie części: linia pozioma u góry oraz cztery wyraziste elementy wbudowane w zderzak. Z tyłu cztery światła, również w 100% z diodami LED, tworzą kształt podwójnej litery Y. Ich charakterystyczny układ zapowiada nową stylistykę przyszłych modeli Dacii. Nowy, charakterystyczny układ świateł, wyprofilowana maska i pełny grill z oryginalnym wykończeniem podkreślają dynamiczny charakter i trwałość konstrukcji Dacii Spring.