Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

DS 3 CROSSBACK E-TENSE jest pierwszym SUV-em klasy B premium w 100% elektrycznym, dostępnym na rynku w 2019 roku. Pod względem koncepcyjnym wprowadza rewolucyjne zmiany w idei samochodu elektrycznego. W przeciwieństwie do dzisiejszych modeli, DS 3 CROSSBACK E-TENSE jest zbudowany na płycie podłogowej, która spełnia wymagania silnika spalinowego i elektrycznego.

DS 3 CROSSBACK E-TENSE wykorzystuje know-how marki i umiejętnie łączy zaawansowaną technologię z wyszukanym komfortem i elegancją wykończenia. DS 3 CROSSBACK E-TENSE jest technicznie nowatorski i oferuje przytulne wnętrze z wygodnymi fotelami, wysokiej jakości materiały wykończeniowe oraz niezrównany komfort. Dbałość o każdy szczegół można zauważyć w tapicerce foteli z wysokiej klasy skóry Nappa Art Leather, z wykończeniem przypominającym bransoletkę zegarka w wersji DS Inspiration OPERA, a także w efektownym splocie perłowym i giloszowaniu z motywem Clous de Paris. Wersja DS Inspiration RIVOLI oferuje tapicerkę ze skóry licowej w kolorze Szary Gala, połączonej z Alcantarą®. Wersja DS Inspiration PERFORMANCE LINE wyróżnia się szerokim zakresem personalizacji wystroju, który cenią klienci zwracający uwagę na każdy detal. Izolacja dźwiękowa w samochodzie elektrycznym ma dużo większe znaczenie. Brak drgań i hałasów pracy silnika spalinowego powoduje, że w kabinie słychać nawet niewielkie hałasy z zewnątrz. W modelu DS 3 CROSSBACK E-TENSE zastosowano wiele technicznych rozwiązań, takich jak grubsza blacha w poszyciu drzwi, czy przednia szyba z warstwą dźwiękochłonną. Dzięki temu DS 3 CROSSBACK E-TENSE osiąga poziom wyciszenia wnętrza niespotykany w tej kategorii samochodów.

Dzięki proporcjom nadwozia DS 3 CROSSBACK E-TENSE oferuje pięć pełnowymiarowych miejsc przy niewielkiej długości całkowitej 4,12 metra, z zachowaniem pokaźnego bagażnika o pojemności (350 l).

Samochód ma trzy tryby jazdy: „ECO” dla maksymalnego zasięgu, „NORMAL” i „SPORT” do natychmiastowego pełnego momentu obrotowego. Dodatkowo użytkownik może korzystać z dwóch trybów odzyskiwania energii, które pochodzą z Formuły E i są kontrolowane przez kierowcę: „NORMAL”, który symuluje zachowanie silnika spalinowego lub „BRAKE”, który zapewnia maksymalną siłę hamowania silnikiem, wynoszącą blisko 1,3 m/s².

Duży zasięg – 320 kilometrów zgodnie z WLTP (430 km w cyklu homologacyjnym NEDC) – uzyskano dzięki doświadczeniu zdobytemu w Formule E w dziedzinie odzyskiwania energii i zastosowaniu pompy ciepła, która jest skutecznym rozwiązaniem dla ogrzewania i utrzymania akumulatora w optymalnej temperaturze działania, nawet w niskich temperaturach. 

DS 3 CROSSBACK E-TENSE z nowym w 100% elektrycznym napędem jest skierowany do klientów z segmentu B-SUV Premium. W Europie Zachodniej średni, dzienny przebieg samochodu z segmentu B szacuje się na 40 km, czyli w większości przypadków ładowanie akumulatora może odbywać się raz w tygodniu. Pełne ładowanie z wykorzystaniem ładowarki pokładowej o mocy 11 kW z domowego terminala trwa pięć godzin. W przypadku dalszych podróży pokładowa ładowarka pozwala naładować akumulator do 80% pojemności w ciągu zaledwie 30 minut ze stacji o mocy 100 kW, co daje zasięg ponad 250 km zgodnie z WLTP (blisko 350 KM zgodnie z NEDC). W standardowym wyposażeniu DS 3 CROSSBACK E- TENSE są dwa przewody: do trybu 2 i do trybu 3 z możliwością podłączenia do wszystkich typów gniazd.

Chcąc wspomóc kierowców samochodów elektrycznych E-TENSE, DS Automobiles oferuje szeroki wachlarz specjalnych usług.

Korzystając ze zdalnego sterowania E-TENSE w aplikacji MyDS można uzyskać wszelkie istotne informacje o posiadanym samochodzie DS 3 CROSSBACK E-TENSE: stan naładowania akumulatora, pozostały zasięg lub czas ładowania. W prosty sposób można również wcześniej uruchomić ogrzewanie i klimatyzację, aby móc wsiąść do schłodzonej lub ciepłej kabiny. Ponadto można zaprogramować późniejsze ładowanie z gniazda domowego, aby skorzystać z tańszej taryfy w godzinach poza szczytem. Te same czynności można wykonać przy pomocy ekranu w samochodzie DS 3 CROSSBACK E-TENSE.

Funkcja Charge My Car by Free2Move Services pozwala odnaleźć odpowiednią stację ładowania  w okolicy, spośród 130 000 kompatybilnych punktów w całej Europie, poprowadzić do wybranego miejsca, następnie włączyć i opłacić ładowanie. Posługując się aplikacją lub ekranem DS 3 CROSSBACK E-TENSE łatwo jest również zaplanować dalekie podróże. Serwis Trip Planner zaproponuje optymalną trasę, wyśle ją do samochodu DS 3 CROSSBACK E-TENSE i w razie potrzeby skoryguje w każdej chwili w zależności od warunków na drodze. Trip Planner zaproponuje też ewentualne postoje na stacjach ładowania, aby ułatwić podróż.

Gama usług E-TENSE jest uzupełnieniem programu „Only You, l’expérience DS”, który jest oferowany wszystkim kierowcom marki DS i obejmuje DS Assistance czy DS Valet.