Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Nissan e NV200 w najnowszej odsłonie uzyskał rekordowe wyniki sprzedaży w całej Europie na fali zainteresowania zrównoważonym rozwojem wśród flotowych użytkowników samochodów dostawczych.

Szczególnie chętnie kupują go firmy obsługujące ostatni odcinek dostawy towarów. Pasmo sukcesów Nissana e NV200 z akumulatorem o pojemności 40 kWh trwa nieprzerwanie od wprowadzenia modelu na rynek w lutym 2018 roku. Z całego kontynentu napłynęło już ponad 10 000 zamówień.

Najnowsze wyniki sprzedaży to zasługa statusu uniwersalnego Nissana e NV200 jako lidera w swojej klasie. W ubiegłym roku był to najlepiej sprzedający się bezemisyjny lekki samochód użytkowy na 10 rynkach europejskich, w tym w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Holandii, we Włoszech i w Polsce.

Obie odmiany Nissana e NV200 — dostawczy furgon i osobowa Evalia — cieszą się popularnością wśród największych klientów z branży dostawczo-transportowej oraz wynajmu samochodów. Ostatnio zamówienia flotowe złożyły firmy DHL i Chronopost.

Dzięki inteligentnemu wykorzystaniu przestrzeni oraz nowemu akumulatorowi o pojemności 40 kWh unowocześniony e NV200 zachował imponujące możliwości przewozowe, w tym 4,2 m3 przestrzeni ładunkowej oraz ładowność do 742 kg.

Wydajny zespół napędowy i innowacyjny akumulator zapewniają modelowi e NV200 zasięg, który zadowoli zarówno użytkowników komercyjnych, jak i prywatnych. Według rygorystycznej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich (WLTP) w pełni naładowany akumulator o pojemności 40 kWh pozwala na przejechanie 200 km w cyklu mieszanym i nawet 301 km w cyklu miejskim — to o 60% więcej w porównaniu z akumulatorem poprzedniej generacji.*

Nissan e NV200 oferuje także kilka wygodnych opcji ładowania. Oprócz standardowego domowego gniazdka 230 V kierowca może skorzystać z półszybkiej ładowarki naściennej, która pozwala na naładowanie wyczerpanego akumulatora do pełna w ciągu 7,5 godziny. Szybka ładowarka pozwala natomiast zwiększyć zapas energii z 20% do 80% w zaledwie 40 do 60 minut.