Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

 

Produkcja Lexusa IS Black Line Special Edition rozpoczęła się na początku lutego. W tym roku ma powstać maksymalnie 900 egzemplarzy sedana w tej limitowanej wersji.

Najmniejszego sedana Lexusa wyposażono w 18-calowe obręcze, pokryte ciemną powłoką Vapor Chrome, znaną również z flagowej limuzyny - modelu LS. Lexusa IS w tej wersji - niezależnie od koloru nadwozia - wyposażono również w czarne obudowy lusterek. A całe auto jest dostępne z trzema lakierami - Ultra White, Obsidian i Atomic Silver.

Wnętrze także otrzymało akcenty różniące się od standardowego modelu. Siedzenia wykonano ze specjalnego materiału NuLuxe, który ma mniejszy wpływ na środowisko i wykończono wstawkami w czerwonym kolorze, a także przeszyciami w tym samym kolorze. Czerwone elementy znajdziemy również na tunelu centralnym. Pod maską auta w wersji tylnonapędowej pracuje turbodoładowany silnik o mocy 245 KM, dobrze znany z europejskiego modelu IS 300. Auto występuje również w odmianie z napędem na wszystkie koła i 3,5-litrowym, ponad 260-konnym silnikiem V6.

Limitowana edycja przeznaczona jest na rynek amerykański. Lexus aktualnie nie podaje żadnych informacji o dostępności auta w Europie.