Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Salon Samochodowy w Genewie będzie miejscem prezentacji limitowanej serii Ultimate, która w niektórych krajach będzie nosiła również nosiła nazwę Techroad* (w Polsce – seria Techroad). Limitowana edycja dostępna będzie w modelach Duster, Logan oraz w całej rodzinie Stepway – Sandero, Logan MCV, Lodgy i Dokker. Wersja ta będzie dostępna również w dwóch nowych kolorach: Czerwony Fusion i Szary Highland.

Salon genewski to również okazja do pokazania światu nowych jednostek napędowych 1.3 TCe 130 FAP i 150 FAP, które będą montowane w modelu Duster. To nowa generacja silników benzynowych, w których zastosowano innowacyjne rozwiązania opracowane w ramach Aliansu, spełniające najwyższe wymagania w zakresie niezawodności i trwałości.

Dzięki wyrazistej stylistyce i czerwonym elementom wykończeniowym, które kontrastują z szarą tapicerką w graficzne wzory, nowe wersje Dacii z pewnością zwrócą na siebie uwagę. Serię limitowaną Ultimate (lub Techroad w zależności od kraju) wyróżniają czerwone akcenty na nadwoziu (elementy nadwozia, obudowy lusterek bocznych, osłony dolnych części drzwi) i w kabinie (na panelach drzwiowych, nawiewach powietrza, tapicerce, a nawet na przednich i tylnych dywanikach podłogowych). Wnętrze samochodu zapewnia komfort i wygodę. Tworzy wyciszoną atmosferę, w której odcienie szarości przeplatają się ze stonowaną czerwienią, kontrastując z ciemnografitową deską rozdzielczą.

 

Czerwony minikołpak zdobi nowe, 16-calowe stalowe obręcze kół (17-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich w modelu Duster), które mają dwubarwne wykończenie. Efekt jest niezwykle atrakcyjny. Dodatkowo obręcze są bardzo ekonomiczne i łatwe w utrzymaniu.

Limitowana seria, która jest dostępna w całej gamie Dacii (z wyjątkiem modelu Logan), została wyposażona w użyteczne technologie. Należą do nich klimatyzacja manualna, system wspomagania parkowania tyłem, system multimedialny MEDIA NAV Evolution  oraz kamera cofania w modelu Duster z systemem kontroli martwego pola.

Nowa seria limitowana będzie dostępna od stycznia na zamówienie w zależności od kraju. Do salonów w Europie i w 44 krajach, w których obecna jest marka Dacia, trafi na początku marca.