Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Wprowadzając nową generację Berlingo, Citroën dokonuje ewolucji kultowego modelu w segmencie kombivanów, który stworzył prawie 22 lata temu.

 

Nowa generacja przejmuje nową sylwetkę i elementy tożsamości stylu Citroena, które nadają mu solidny, a jednocześnie przyjazny wygląd. Nowy Berlingo umacnia też swoje dotychczasowe atuty: modułowość i przestrzeń we wnętrzu. Po raz pierwszy w swojej historii oferuje klientom nadwozie o dwóch długościach. Nowy Berlingo jest dostępny w 2 długościach nadwozia o proporcjonalnych i harmonijnych liniach. Nadwozie  o standardowej długości M zachowuje kompaktowość i zwrotność. Jest o 2 cm dłuższe od modelu poprzedniej generacji. Ma długość 4,40 m i rozstaw osi 2,78 m. Natomiast nowa, wydłużona wersja nadwozia w rozmiarze XL zyskuje 35 cm, co daje 4,75 m długości przy rozstawie osi 2,97 m. Bardziej wszechstronny niż kiedykolwiek, z możliwością przewozu pięciu lub siedmiu pasażerów niezależnie od wersji M lub XL

Przestronna kabina i możliwości jej aranżacji w zależności od potrzeb to jedne z głównych powodów zakupu kombivana. Nowy Citroën Berlingo oferuje pomysłowo zaprojektowane rozwiązania, absolutnie niezbędne w samochodzie z tego segmentu. Przy tym ma bardziej przyjazne i komfortowe wnętrze. Nowy Citroën Berlingo praktyczny wewnątrz i z zewnątrz, zapewnia pasażerom swobodny dostęp do kabiny dzięki dwóm szerokim i wyjątkowo funkcjonalnym, przesuwnym drzwiom bocznym, które teraz wyposażono w elektrycznie sterowane szyby. Nowy Berlingo ma też dużą tylną klapę z dostępem do obszernego bagażnika o pojemności 775 litrów w nadwoziu M w konfiguracji 5-miejscowej (czyli o 100 litrów więcej niż w obecnej generacji tego modelu). Dyskretny przewóz bagaży ułatwia przyciemniana, otwierana tylna szyba oraz składana tylna półka zasłaniająca bagaże, o dwóch możliwych położeniach, bardzo pomocna przy załadunku i wyładunku. Pozwala również wygodnie włożyć bagaże do bagażnika nawet w sytuacji, gdy brak miejsca za samochodem uniemożliwia otwarcie tylnej klapy.

 

Nowy Citroën Berlingo pozostaje w zgodzie z wartościami marki i wpisuje się w program Citroën Advanced Comfort®. Wykorzystuje całe dotychczasowe know-how Citroëna.. Do dyspozycji jest 19 systemów wspomagania prowadzenia i 4 systemy łączności.

 

Do napędu można wybrać jednostkę wysokoprężną 1.5 BlueHDi o mocy od 72 KM do 130 KM lub silnik benzynowy 1.2 PureTech o mocy 110 KM. Model jest dostępny w Polsce od 61 900 zł.

Dane techniczne