Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Flagowy SUV Lexusa LX 570 po raz pierwszy trafia na polski rynek. LX 570 to luksusowy samochód terenowy ze stałym napędem na cztery koła – superluksusowy odpowiednik legendarnej Toyoty Land Cruiser J200. Zbudowane na solidnej ramie nadwozie, wykonane w znacznej mierze ze stali o podwyższonej wytrzymałości, odznacza się bardzo dużą sztywnością. To zwiększa możliwości auta podczas jazdy w najtrudniejszym terenie, podobnie jak wytrzymałe zawieszenie o dużym skoku.

 

Napęd stanowi potężny benzynowy silnik V8 o pojemności 5,7 litra, mocy 367 KM (270 kW) przy 5600 obr./min i maksymalnym momencie obrotowym 530 Nm przy 3200 obr./min. Silnik zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,7 sekundy i prędkość maksymalną 220 km/h. W układzie przeniesienia napędu zastosowano ośmiostopniową automatyczną skrzynię biegów i centralny mechanizm różnicowy typu Torsen.

 

Luksusowo wyposażona kabina może w zależności od wersji pomieścić nawet do ośmiu osób. Czterostrefowy układ klimatyzacji wykorzystuje dwa agregaty i 28 nawiewów. Zaprojektowany specjalnie dla tego modelu system dźwiękowy klasy premium Mark Levinson wyposażony jest w 19 głośników. Za czynne bezpieczeństwo jazdy odpowiada zintegrowany pakiet Lexus Safety System +.

 

Cena limitowanej edycji to 650 000 zł.