Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

W przypadku Peugeota 508  nie ma wątpliwości, to jest całkowicie nowy model.  Jedno spojrzenie wystarczy aby dostrzec zmianę stylu auta. Zamiast tradycyjnego czterodrzwiowego nadwozia z wyraźnie zarysowanym bagażnikiem jest pięciodrzwiowy sedan nawiązujący linią do coupé.

 

Agresywny przód i  delikatny grill z szachownicą jest umieszczony pomiędzy reflektorami wykonanymi w technologii Full LED, bezpośrednio inspirowanymi najnowszym samochodem koncepcyjnym marki PEUGEOT INSTINCT. Logo lwa umieszczono pośrodku grilla.

 

Pionowe, opalizujące światła do jazdy dziennej LED tworzą nowy lecz niezwykle charakterystyczny dla marki układ i podkreślają silną i wyjątkową osobowość nowego modelu. Ich smukłe i ostre linie obejmują jak nawiasy przód samochodu, biegnąc od reflektorów aż do wlotów powietrza w zderzaku.

 

Płaska i kompaktowa maska została maksymalnie obniżona w celu zwiększenia dynamiki samochodu. Samochód ma tylko 1,4 metra wysokości i 4,75 m długości.

 

Nowy PEUGEOT 508 oferuje szeroką gamę systemów wspomagania prowadzenia. Warto wymienić system Night Vision. Wykorzystuje on kamerę na podczerwień i wykrywa żywe istoty przed samochodem w nocy lub przy słabym oświetleniu drogi. System zapewnia wykrywanie obiektów do 200-250 m poza zasięg wiązki reflektorów, wyświetlając obraz w podczerwieni na zestawie wirtualnych zegarów, a więc w polu widzenia kierowcy.

 

Do napędu wykorzystano silniki PureTech i BlueHDi nowej generacji spełniające wymagania normy Euro 6.c.  Silniki benzynowe dysponują mocą 180KM i 225KM, jednostki wysokoprężne oferują 130KM, 160KM i 180KM.