Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Dla imprez targowych druga edycja to jeszcze wiek dziecięcy. Czy już można mówić o ukształtowanej imprezie czy tylko potencjale tkwiącym w pomyśle? Pomysł doskonały, wszak ekologia to temat na czasie. Przyszłość każe szukać nowych rozwiązań, a pojazd elektryczny wydaje się najlepszym rozwiązaniem zwłaszcza w kontekście samochodów autonomicznych.

Aby cokolwiek powiedzieć o targach, trzeba się na nie wybrać.  Nowością tegorocznych targów jest ich dwudniowy przebieg. Rozdzielenie na dzień biznesowy (piątek) i dzień otwarty (sobota) to strzał w dziesiątkę. Dzień otwarty dla publiczności to popularyzacja nowych technologii, ekologicznego stylu życia i ochrony środowiska. Szczególną uwagę zwrócona na najmłodszych uczestników targów. W końcu to dla nich będzie ta przyszłość. Na razie czekają na nich foteliki w samochodach testowych i strefa z dziecięcymi atrakcjami.  Motoryzacyjne show to atrakcyjna propozycja spędzenia czasu, zwłaszcza że jest szansa na jazdę eko-pojazdem. Super, ale jeśli nie jest się fanem malowanych buziek to lepiej zrezygnować z ludowych atrakcji i na targi wybrać się w pierwszy dzień.  Prawie to samo, ale „prawie” robi tu wielką różnicę. Te same samochody, ale w dniu zamkniętym wszystkie są otwarte, można wsiąść, obejrzeć szczegóły. Mamy pytanie, na pewno dostaniemy odpowiedź.  Nie ma znaczenia czy to miejski maluch czy Maybach, wszystko dla potencjalnego klienta.

 

Jak ocenić targi. Jeżeli jako kryterium przyjąć ilość wystawców, to dość słabo. Brakowało np. przedstawicieli francuskiej motoryzacji. Inna sprawa to ograniczona powierzchnia ekspozycji. W tym miejscu wiele więcej nie da się zmieścić.

 

Zdecydowanie lepiej targi wypadną jeżeli bierzemy pod uwagę jakość wydarzeń. Polska premiera Jaguara I-PACE to już poważny argument za odwiedzeniem EkoFloty.   

 

Jest jeszcze coś, co odróżnia Targi EkoFlota od innych targów motoryzacyjnych.  Możliwość jazdy próbnej. W tym roku do dyspozycji odwiedzających było 30 samochodów z napędem ekologicznym. Taka koncepcja targów to doskonałe rozwiązanie. Same dane techniczne to zbyt mało, aby skłonić klienta do zakupu znacznie droższego samochodu elektrycznego.  Jeżeli chcemy przekonać kogoś do zakupu pojazdu z napędem alternatywnym to najlepszym sposobem jest pokazanie jak taki pojazd jeździ. Tylko tak poznamy walory tych pojazdów.

Tekst i zdjęcia: Dariusz Pastor