Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Audi prezentuje nowe oblicze modelu TT. Jego przód to charakterystyczny, trójwymiarowy grill osłony chłodnicy Singleframe. Duże wloty powietrza na bokach, już w wersji podstawowej podkreślają szerokość auta. W tyle pojazdu, poziome linie również podkreślają jego szerokość. Według założeń klasycznej stylistyki TT, pod pokrywą wlewu paliwa nie znajdziemy korka.  Kierowca umieszcza końcówkę pistoletu dystrybutora paliwa bezpośrednio we wlewie – to typowo sportowy element stylistyczny. Reflektory przednie w technice diodowej lub diodowej Matrix są dostępne opcjonalnie. Razem z nimi występuje inny charakterystyczny element stylistyczny – kierunkowskazy ze zdynamizowanym sposobem sygnalizowania. Opcjonalny zewnętrzny pakiet stylistyczny S line podkreśla sportowy charakter Audi TT. 

 

Model TT Coupé ma 4,19 m. długości, krótkie zwisy nadwozia i rozstaw osi 2,51 m. Nowe TT opuszcza fabrykę na 17-calowych kołach. Audi i Audi Sport oferują ponadto opcjonalne felgi w rozmiarach 18, 19 i 20 cali. Do palety barw nadwozia dochodzą trzy nowe kolory: niebieski cosmos, pomarańczowy pulse oraz dostępny tylko  w wersji TTS i w linii S line niebieski turbo. 

 

W nowym TT Audi oferuje dwa silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem,  których moc została wyraźnie zwiększona. Wersja bazowa to 40 TFSI o mocy 145 kW (197 KM). Druga jednostka to 45 TFSI o mocy 180 kW (245 KM). Oba oddają jeszcze więcej mocy niż ich poprzednicy. Jednostka 2.0 TFSI o mocy 225 kW (306 KM) montowana w wersji TTS, rozpędza TTS Coupé od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy –  o dziesięć setnych sekundy szybciej niż w modelu poprzednim. Wszystkie trzy jednostki napędowe wyposażone są w filtr cząstek stałych.  Z silnikami modelu TT Audi montuje sześciobiegową, manualną skrzynię biegów lub siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynię automatyczną. Automatyczną skrzynię  S tronic standardowo montuje się w modelu TTS.

 

Wersja z silnikiem 45 TFSI (180 kW/245 KM) może być wyposażona w stały napęd na cztery koła quattro. Jeśli klient zdecyduje się na zakup pakietu S line sport lub układu Audi magnetic ride, zawieszenie pojazdu jest o 10 mm niższe.

 

Charakter tego sportowego samochodu podkreśla też zorientowane na kierowcę wnętrze o bardzo klarownym przebiegu linii. Sportowe fotele ze zintegrowanymi zagłówkami to w Audi TT standard.  Sportowe fotele S z pneumatycznie regulowanymi siedziskami i oparciami (standard dla pakietu sportowego S line oraz dla modelu TTS), dostępne są opcjonalnie. Pojemność bagażnika tego samochodu o układzie foteli 2+2 to 305 litrów ukrytych pod długą pokrywą.

 

Wszystkie zegary i wskaźniki ukazują się w cyfrowej formie na 12,3-calowym wyświetlaczu wirtualnego kokpitu Audi virtual cockpit. Kierowca wybrać może jeden z dwóch trybów widoku wyświetlacza: w widoku klasycznym większą część ekranu zajmują prędkościomierz i obrotomierz. W trybie progresywnym większość ekranu przypada powiększonej mapie. Dostępny opcjonalnie widok sportowy dostarcza dodatkowo informacji na temat mocy wyjściowej silnika, momentu obrotowego  i sił przeciążenia. Widok sportowy jest standardem w modelu TTS.