Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Simply Clever  to system rozwiązań  poprawiających  komfort codziennej eksploatacji samochodów marki SKODA.

Są to przemyślane szczegóły konstrukcyjne, od elastycznej linki przytrzymującej gazetę po sprytny mechanizm składania foteli. Nie są one skomplikowane, ale łączy je jedna ważna cecha – po ich poznaniu każdy się zastanawia „dlaczego nikt inny wcześniej na to nie wpadł?”.

Kilka rozwiązań z listy Simply Clever:

Dwustronna mata bagażnika.  Bagażnik może być i elegancki, i funkcjonalny – wystarczy do tego przemyślane rozwiązanie w postaci dwustronnej maty bagażnika. Z jednej strony pokryta jest ona wysokiej jakości tkaniną z przeznaczeniem do codziennego użytku, a z drugiej powierzchnią gumową, odporną na wodę i brud – sprawdzi się idealnie i łatwo wyczyści, gdy potrzebujesz przewieźć na przykład zabłocony sprzęt. Dwustronna mata bagażnika występuje w modelach Rapid i Octavia.

Gniazdo 230V. Nowy Superb i Octavia posiadają typowe gniazdko elektryczne, przez które bez żadnych dodatkowych adapterów można podłączyć ładowarkę swojego telefonu, laptopa albo na przykład lodówkę turystyczną. 

Haczyk na torbę, który zlokalizowano naprzeciwko siedzącego z przodu pasażera. To jedno z tych rozwiązań, którego potrzebuje każdy, ale ŠKODY mają na nie odpowiedź: czasem kierowca potrzebuje mieć torbę tuż przy sobie, bez konieczności sięgania do tyłu, na kanapę i bez ryzyka zsunięcia się niej z siedziska przedniego fotela. Dlatego też klamka otwierająca schowek przed siedzącym z przodu pasażerem ma drugą funkcję – uchwytu na torby. To rozwiązanie mogą wykorzystać kierowcy modeli Fabia, Roomster, Rapid, Octavia, Yeti i Superb.

Podwójna podłoga bagażnika. Wystarczy prosta dodatkowa płyta, by podzielić komorę bagażnika na dwa poziomy, umożliwiając lepsze wykorzystanie jej dużej przestrzeni. W rozwiązaniu tym są także specjalne uchwyty, dzięki czemu podłogę można prosto i szybko ułożyć w paru pozycjach: górnej, ukośnej lub na spodzie bagażnika, gdy nie jest potrzebna. Prosty pomysł – duża funkcjonalność.

Roleta bagażnik zwijana jest w prosty sposób – wystarczy ją nacisnąć, by zrobiła to sama. Gdy nie jest potrzebna, jest ją gdzie schować – bez problemu mieści się pod podłogą bagażnika w przygotowanym do tego otworze. W wybranych modelach roleta ma także swoją drugą, ukrytą funkcję – po złożeniu oparcia kanapy, można ją rozciągnąć do sufitu i traktować jako pionową przegrodę od powiększonej przestrzeni bagażowej. Zwijana roleta występuje w modelach Fabia Combi, Octavia Combi i Superb Combi

Skrobaczka do szyb, z którą na ogół nie ma co zrobić i brudzi roztapiającym się śniegiem wnętrze. W modelach Fabia, Rapid, Octavia i Superb można ją schować na wewnętrznej stronie wlewu paliwa. Gdy ma stałe miejsce, nigdy się już nie zgubi.

Uchwyty na kwity rozwiązują częsty problem braku miejsca na położenie wydruku z parkometru – w każdej ŠKODZIE taki kwit ma swoje dogodne miejsce: jest przyłożony do szyby przy słupku A, będąc unieruchomionym i dobrze widocznym z zewnątrz.

Varioflex To specjalna technologia tylnych siedzeń modeli Roomster i Yeti, pozwalająca znacznie uelastycznić możliwości aranżacyjne wnętrza. Kierowca może teraz sam zdecydować, czy woli więcej przestrzeni na bagaże, czy dla swoich pasażerów – tylne siedzenia mogą być pochylone lub nawet całkowicie złożone jednym prostym ruchem, by zapewnić dokładnie tyle miejsca, ile potrzeba.

Zestaw siatek bagażnika To jedno z przemyślanych rozwiązań wskazujących, gdzie leży przewaga czeskich samochodów: ich przestrzenie bagażowe są nie tylko większe, ale i można je efektywniej wykorzystać. Bagażnik każdego z modeli można wyposażyć w wiele siatek różnych rodzajów – pionowe i poziome, rozwieszone na podłodze, bocznych ścianach czy pod półką bagażnika. To proste, przemyślane rozwiązanie okazuje się nieocenione przy uporządkowanym i bezpiecznym przewozie bagażów wszelkiego typu.