Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Miejski SUV czyli Skoda KAMIQ już wkrótce pojawi się na polskich ulicach. Ten miejski SUV charakteryzuje się nowoczesną linią nadwozia, komunikującą nowy język stylistyczny producenta. Auto posiada nową generację systemów infotainment, najnowsze systemy bezpieczeństwa oraz bogate wyposażenie standardowe. KAMIQ łączy zalety SUV-a, takie jak większy prześwit i wyższą pozycję za kierownicą, ze zwinnością i dynamiką aut kompaktowych.

Główne cechy wyróżniające wizualnie nowy model w gamie producenta to ostre krawędzie, dzielone reflektory przednie oraz, zastosowane po raz pierwszy  w marce ŠKODA, dynamiczne kierunkowskazy dostępne w opcjonalnym wyposażeniu dla reflektorów przednich i świateł tylnych FULL LED.

Wymiary nowej ŠKODY KAMIQ to 4,241 m długości, 1,793 m szerokości oraz 1,531 m wysokości. Wartości te zapewniają bardzo przestronne wnętrze, gwarantujące wysoki komfort jazdy. Dodatkowo duży rozstaw osi, wynoszący 2,651 m, pozostawia pasażerom siedzącym z tyłu dużo miejsca na kolana oraz zapewnia pojazdowi bardzo dobre właściwości jezdne. 182 mm prześwitu daje z kolei wysoką perspektywę prowadzenia i ułatwia wjazd na krawężniki. W życiu codziennym bardzo pomocny będzie przestronny bagażnik o wyróżniającej się w tej klasie aut pojemności 400 l.   Nowy, miejski SUV ŠKODY został wyposażony w wydajne i dynamiczne silniki benzynowe: 1.0 TSI o mocy 70 kW/95 KM lub 85 kW/115 KM. Ten pierwszy jest sprzężony z manualną 5-biegową skrzynią biegów. W przypadku mocniejszego wariantu można wybrać pomiędzy 6-stopniową manualną skrzynią i automatyczną 7-stopniową przekładnią DSG. Obecnie nie ma jeszcze  w sprzedaży samochodu z silnikiem 1.5 TSI o mocy 110 kW/150 KM, ale niebawem model będzie dostępny również z tą jednostką w wariancie z 6-stopniową skrzynią manualną oraz 7-stopniową przekładnią DSG.  

Nowa Skoda z litrowym silnikiem 1,0 TSI o mocy 95KM w podstawowej wersji Active wyceniona została na 67150 zł.