Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Renault City K-ZE. Jest to w pełni elektryczny samochód miejski, który należy do samochodów klasy A o stylistyce SUV. Model zaprezentowano podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju. 

Renault City K-ZE będzie produkowane w Chinach przez eGT New Energy Automotive Co., Ltd., spółkę joint venture założoną przez Alians Renault-Nissan-Mitsubishi i lokalnego producenta samochodów – Dongfeng. Model trafi nie tylko na chiński rynek, ale będzie sprzedawany również na światowych rynkach. 

K-ZE to wszechstronny miejski pojazd o sylwetce SUV-a. Zwiększony prześwit wynoszący 150 mm to istotny atut w mieście. Duży rozstaw osi (2423mm) sugeruje dobre zagospodarowanie przestrzeni pasażerskiej. Potwierdza to bagażnik o pojemności 300 litrów, co w tej klasie jest bardzo dobrym wynikiem.

Komfort zawsze był mocną stroną francuskich samochodów, więc i w tym przypadku nie powinno być inaczej. Inteligentny i interaktywny system z 8-calowym wielofunkcyjnym kolorowym wyświetlaczem dotykowym LCD to gwarancja, że kierowca i pasażerowie zawsze i wszędzie będą mieli łączność ze światem. Dodatkowo istnieje możliwość uzyskania zdalnego dostępu do systemu za pomocą aplikacji. Nowy model został wyposażony w nawigację online i system monitorowania funkcji EV w czasie rzeczywistym. Użytkownik może w prosty sposób korzystać z takich funkcji, jak interaktywny system multimedialny online, 4G Wi-Fi czy rozpoznawanie głosu.

Zgodnie z filozofią Renault, która stawia użytkownika na pierwszym miejscu, nowy model Renault City K-ZE jest wyposażony w czujniki smogu PM 2.5 oraz system kontroli jakości powietrza. System ocenia czystość powietrza w kabinie i automatycznie włącza i wyłącza obieg zamknięty, aby powietrze we wnętrzu samochodu było zawsze zdrowe i czyste.

Ładowanie tego elektrycznego pojazdu może odbywać się z domowych gniazdek 220 V i publicznie dostępnych terminali do ładowania. W trybie szybkiego ładowania naładowanie baterii od 0% do 80% zajmuje tylko 50 minut. W trybie wolnego ładowania pełne naładowanie akumulatora zajmuje cztery godziny.